Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Nasıl Bir Gençlik İle İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda nasıl bir gençlik ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Gençlik yılları, insanın en etkili geçirdiği yıllardır. Sosyal, siyasal, kültürel açıdan faal olunan gençlik yıllarında, insanların dünya görüşü, bakış açısı, hayat tarzı şekillenmeye ve olgunlaşmaya başlar. Gençlik, insanlar için bu anlamda bir fırsattır.

Bir devleti güçlü yapan nüfus, fikir üretmesi ve ekonomik istikrardır. Nüfus burada genç ve dinamik bir nüfusa sahip olmak ile bir anlam ifade eder. Genç nüfus, yetişmiş, nitelikli insan sayısını oluşturduğu zaman bir anlam ifade eder.

Sosyolojik olarak bir toplumda kültürel hayatın yerleşik düzenini sağlayan nesiller arası geçiş vetiresinde genç nüfusun tarihi şuura ve kültürel birikime sahip olması, geçmişini sahiplenmesi ve geleceğine sahip çıkması gerekir.

Psikolojik olarak toplum düzenin en etkili kademesinde yer alan genç nüfus, dinamik, dinç, çevik, atılgan, istekli, farkında olma özellikleriyle donanımlı olarak vatanı ve milleti için çalışır.

Fizyolojik olarak genç nüfusun sağlığına dikkat etmesi, uzun vadeli planları gerçekleştirebilmesi için gençken sağlığına yatırım yapması, sağılığını koruması gerekir. Sağlıklı genç nüfusun, ülkenin tarihi ve kültürel devamlılığında olduğu gibi ekonomik ve sosyal refahında da önemi büyüktür.

Gençlik, her şeyin mazur karşılandığı, alttan alındığı bir hayat devresi olmamalıdır. Gençlik bir hazırlık vetiresinin başlangıcı olarak görülmeli ve temel yapı taşları ona göre oluşturulmalıdır. Bu nedenle her şeyden önce okuyan, araştıran, geliştiren, sorgulayan, sonuçlandıran bir gençliğe sahip olmak gerekir.

Nasıl Bir Gençlik İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Mustafa dedi ki:

  9.sinif için sizce iyi mı?

 2. Şule dedi ki:

  Gençlik döneminde eğitime değinseydiniz daha güzel olurdu ama bana göre Nasıl Bir Gençlik konulu kompozisyon için en iyisi olmuş elinize sağlık.

  1. Mehmet dedi ki:

   Şule bende bu kompozisyon u aldım . da ya kazanipta ankarada ayni bu kompozisyon la karşilaşirsak nasil olur bence sen bunu sil ?

  2. Yakup dedi ki:

   ben çok beğendim nasıl bir gençlik ile ilgili kompozisyon yarışmasına katılacağım bununla.

 3. adnan dedi ki:

  Kim yazmışsa eline sağlık, öğretmen kesin beğenecek on numara abi.

Yorum Yaz