Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Kasım 2020

Geçmişte Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi’nin Üstlendiği Görevi, Günümüzde Hangi Kurumlar Yerine Getirmektedir?

Aşağıda geçmişte Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi’nin üstlendiği görevi, günümüzde hangi kurumlar yerine getirmektedir kısaca olarak ele alacağız.

Selçuklu Devleti hükümdarlarından olan II. Kılıçarslan’ın kızı olan Gevher Nesibe Hatun kendi adına bir şifahane yaptırmıştır. Selçuklu Devleti döneminde şifahane, hastane olarak sağlık hizmetleri veren bir kurum olarak işlev görmekteydi. Selçuklu’ya özgü mimari anlayışı olan bir şifahanelerde hastaların her türlü ihtiyacının karşılanması söz konusu olmaktaydı.

Geçmişte Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi’nin üstlendiği görevi günümüzde hastaneler icra etmektedir. Sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesi bakımından hastaneler insanların her türlü sağlık ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamaktadır. Bunun için de çeşitli doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar ve temizlik görevlileri bu kurumlarda kamusal ve özel olarak görev almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Yaprak dedi ki:

    öğretmenimiz çok beğendi, Geçmişte Gevher Nesibe Hatun Şifahanesi’nin Üstlendiği Görevi, Günümüzde Hangi Kurumlar Yerine Getirmektedir? süper yazılmış, artı olarak belirteyim kıskanmayın ama sınıfın en çalışkan kızıyım ben.

Yorum Yaz