Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Friglerin Kuruldukları Yer ile Ekonomik Faaliyetleri Arasında Nasıl Bir Bağlantı Kurulabilir?

Bu yazımızda Friglerin kuruldukları yer ile ekonomik faaliyetleri arasında nasıl bir bağlantı kurulabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Frigler, Anadolu uygarlıkları arasında bulunmaktadır. Frigler, Batı Anadolu ve İç Anadolu üzerinde kurulmuştur. Sakarya ve Büyük Menderes nehirleri arasında kurulmuştur. Deniz ve nehir kaynaklarına yakın yerlerde kurulması ve birçok uygarlıkla komşu durumda olması, kıtalar ve denizler arası bir yerde olması kara ve deniz ticaretinin gelişmesinde önemli bir yere sahiptir.

Frigler, Anadolu üzerinde önemli ticari faaliyetler göstermiştir. Ekonomik faaliyetler bakımından hayvancılık ve tarımla uğraşıp deri ve tarım ticareti yapmışlardır. Frigler, kuruldukları yer itibariyle ekonomik faaliyetler açısından önemli gelişmelerin yaşanmasını sağlamışlardır. Anadolu birçok uygarlık bu şekilde kalıcı olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hamit dedi ki:

    Friglerin kuruldukları yer ile ekonomik faaliyetleri arasında paralel bir ilişki doğru yönde bir bağlantı vardır. Çünkü ticaret yolu üzerinde kurulması onları ülkeler ve sınırlar arası ticaret yapmaya yöneltmiştir.

Yorum Yaz