Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Nisan 2021

Parayı İcat Etmeleri Lidyalıların Yaşamlarında Ne gibi Değişikliklere Yol Açmış Olabilir?

Bu yazımızda parayı icat etmeleri Lidyalıların yaşamlarında ne gibi değişikliklere yol açmış olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Lidyalılar parayı bulan uygarlıktır. Lidyalılar paranın bulunmasıyla ticaretin gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlamışlardır. Lidyalılar’ın parayı bulması ticaretin gelişmesini ve yayılmasını sağlamıştır. Ticaretin gelişmesi, sosyal hayatın gelişmesine neden olmuştur. Sosyal hayatın gelişmesi, eğitim ve kültürün gelişmesini sağlamıştır.

Ticaretin takas yolundan, para yoluyla yapılması ticaretin kolaylaşmasını ve yeni mesleklerin öne çıkmasını meydana getirmiştir. Ticaret daha cazip hale gelerek, insanlar arasında daha çok tercih edilmiştir. Lidyalılar bu bakımdan tarihte en önemli uygarlıklardan biri olarak anılmaktadır. Siyasi, sosyal, kültürel olarak gelişmelerin yaşanması toplumsal hayatın gelişmesi ticari faaliyetlerin artmasıyla daha olumlu bir hale gelmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şerife dedi ki:

    Parayı icat etmeleri Lidyalıların yaşamlarında, ekonomilerinin gelişmesinde, sosyal yaşantılarının hız kazanmasında, ticarete başlamalarında ve gözde bir devlet olmalarında büyük rol oynamıştır.

Yorum Yaz