Feverishly İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Feverishly İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Feverishly

Feverishly kelimesi Türkçede “ateşli bir şekilde” anlamına gelir. Bu kelime sıklıkla, yoğun bir şekilde ve telaşlı bir biçimde çalışma, hareket etme veya düşünme anlamında kullanılır.

İşte feverishly kelimesinin kullanıldığı 20 örnek cümle:

 1. He worked feverishly to meet the deadline. (O, son teslim tarihine yetişmek için ateşli bir şekilde çalıştı.)
 2. She was feverishly checking her phone for any updates. (O, herhangi bir güncelleme için telefonunu ateşli bir şekilde kontrol ediyordu.)
 3. The rescue team searched feverishly for survivors. (Kurtarma ekibi, hayatta kalanları ateşli bir şekilde aradı.)
 4. He was writing feverishly in his notebook. (O, defterine ateşli bir şekilde yazıyordu.)
 5. The researchers worked feverishly to find a cure for the disease. (Araştırmacılar, hastalığın tedavisi için ateşli bir şekilde çalıştılar.)
 6. She walked feverishly around the room, trying to calm down. (O, sakinleşmeye çalışarak odada ateşli bir şekilde dolaştı.)
 7. The news of the accident spread feverishly through the small town. (Kaza haberleri, küçük kasabada ateşli bir şekilde yayıldı.)
 8. The chef was cooking feverishly to prepare for the big event. (Şef, büyük etkinliğe hazırlanmak için ateşli bir şekilde yemek pişiriyordu.)
 9. He searched feverishly for his lost keys. (O, kaybolan anahtarlarını ateşli bir şekilde aradı.)
 10. The athletes were training feverishly for the upcoming competition. (Sporcular, yaklaşan yarışma için ateşli bir şekilde antrenman yapıyorlardı.)
 11. She was typing feverishly to finish the report on time. (O, raporu zamanında bitirmek için ateşli bir şekilde yazıyordu.)
 12. The construction workers were building feverishly to meet the deadline. (İnşaat işçileri, teslim tarihine yetişmek için ateşli bir şekilde çalışıyorlardı.)
 13. The students were studying feverishly for the final exam. (Öğrenciler, final sınavı için ateşli bir şekilde çalışıyorlardı.)
 14. The dancers were rehearsing feverishly for the big performance. (Dansçılar, büyük gösteri için ateşli bir şekilde prova yapıyorlardı.)
 15. He was arguing feverishly with his boss about the project. (O, projeler hakkında patronuyla ateşli bir şekilde tartışıyordu.)
 16. The fans were cheering feverishly for their team. (Hayranlar, takımlarına ateşli bir şekilde destek veriyorlardı.)
 17. She was packing feverishly for her trip. (O, seyahati için ateşli bir şekilde hazırlık yapıyordu.)
 18. The artists were creating feverishly for the upcoming exhibit. (Sanatçılar, yaklaşan sergi

için ateşli bir şekilde eserlerini yaratıyorlardı.)
19. He was cleaning feverishly to get ready for his guests. (O, misafirleri için hazırlanmak için ateşli bir şekilde temizlik yapıyordu.)

 1. The protesters marched feverishly through the streets, demanding change. (Protestocular, değişim talep ederek sokaklarda ateşli bir şekilde yürüdüler.)

Bu örnek cümlelerde feverishly kelimesi yoğun bir hareketlilik veya çalışma anlamında kullanılmıştır.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.