Actor İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Actor İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Actor

Actor, Türkçe’de “oyuncu” anlamına gelir. Bu kelime, bir kişinin tiyatro, sinema veya televizyonda performans sergilediği bir sanatçıyı ifade eder.

 1. He is a famous actor in Hollywood. (Hollywood’da ünlü bir oyuncu.)
 2. The actor delivered an outstanding performance in the play. (Oyuncu oyunun içinde mükemmel bir performans sergiledi.)
 3. She has always dreamed of becoming an actor. (Oyuncu olmayı her zaman hayal etmiştir.)
 4. The actor’s portrayal of the character was amazing. (Oyuncunun karakteri canlandırması harikaydı.)
 5. He won an Oscar for Best Actor in a Leading Role. (En İyi Erkek Oyuncu dalında bir Oscar kazandı.)
 6. The actor’s versatility makes him suitable for any role. (Oyuncunun çok yönlülüğü onu her rol için uygun kılar.)
 7. She is a trained actor with a degree in theater arts. (Tiyatro sanatları dalında derecesi olan eğitimli bir oyuncu.)
 8. The actor was nominated for his outstanding performance in the movie. (Oyuncu, filmdeki mükemmel performansı nedeniyle aday gösterildi.)
 9. He has worked with many famous actors in his career. (Kariyeri boyunca birçok ünlü oyuncu ile çalıştı.)
 10. The actor’s dedication to his craft is admirable. (Oyuncunun sanatına olan bağlılığı takdire şayan.)
 11. She is a versatile actor who can play both comedic and dramatic roles. (Hem komik hem de dramatik rolleri oynayabilen çok yönlü bir oyuncu.)
 12. The actor was praised for his ability to bring depth to the character. (Oyuncu, karaktere derinlik kazandırma yeteneği nedeniyle övgü aldı.)
 13. He started his career as a stage actor before transitioning to film. (Kariyerine tiyatro oyuncusu olarak başladıktan sonra sinemaya geçti.)
 14. The actor’s performance in the movie was widely acclaimed by critics. (Oyuncunun filmdeki performansı eleştirmenler tarafından geniş çapta övüldü.)
 15. She studied acting at a prestigious drama school before becoming an actor. (Oyuncu olmadan önce saygın bir drama okulunda oyunculuk eğitimi aldı.)
 16. The actor’s talent for improvisation was showcased in the play. (Oyuncunun doğaçlama yeteneği oyunun içinde sergilendi.)
 17. He has been nominated for several awards for his work as an actor. (Oyuncu olarak yaptığı iş nedeniyle birkaç ödüle aday gösterildi.)
  18

. The actor’s performance in the film was a turning point in his career. (Oyuncunun filmdeki performansı kariyerinde bir dönüm noktasıydı.)
19. She worked hard to become a successful actor and her efforts paid off. (Başarılı bir oyuncu olmak için çok çalıştı ve çabaları karşılığını buldu.)

 1. The actor’s portrayal of the character was so convincing that it brought the audience to tears. (Oyuncunun karakteri canlandırması o kadar inandırıcıydı ki izleyicileri gözyaşlarına boğdu.)

Bu örnek cümleler, “actor” kelimesini İngilizce cümlelerde kullanarak örnekler vermektedir. Bu cümleler, bu kelimeyi anlamak ve kullanmak isteyenler için faydalı olabilir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.