Eğitimde Tek Tip Kıyafet Olmalıdır Münazara

Aşağıda eğitimde tek tip kıyafet olmalıdır münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Eğitimde tek tip kıyafet belli bir düzenin adıdır. Bu düzen bir ideolojik düzenden çok bir ideal düzeni olarak bilinmelidir. İdeoloji ve idea arasındaki fark fikrin siyalaşması ve şiddet kazanması arasındaki fark kadar nettir. Bu nedenle tek tip kıyafet bir idealin ürünü olarak insanların okul düzenin varlığını doğrudan kabul etmelerine yaramaktadır.

*Eğitimde tek tip kıyafet olmalıdır. Çünkü günümüz ekonomik şartları bellidir. Her ülkede eğitimde fırsat ve imkan eşitliğinden bahsetmek oldukça zordur. Bunun bertaraf edilmesi için sorunun çözümü olarak ortaya tek tip kıyafet uygulaması konmuştur. Böylece bireyler okul hayatında belli kıyafetler giyer ve kıyafet sorununu kökten çözerler.

*Eğitimde tek tip kıyafet uygulaması gereklidir. Çünkü tek tipleştirme eğitimde herkesin aynı koşullarda olduğunu ortaya koyar. Böylece adil bir düzenin oluşmasını görsel olarak sağladığı için de böyle bir algı oluşması için de yeterlidir. Herkesin birbiriyle aynı olması aynı kurallara göre yönetildiklerini ortaya koyar. Sen ve ben farkı ortadan kalkar.

*Eğitimde tek tip kıyafet uygulaması gereklidir. Çünkü eğitimde belli bir düzenin doğrudan sağlanması gerekir. Bu da ancak ön koşullarla elde edilir. Okulun bir düzeni vardır ve bu düzen okul içinde hakim olmalıdır. Bu düzenin hakimiyet oluşturması için de kuralların varlığı önemlidir. Kurallar da herkes için aynı olmalıdır. Birinin diğerine olan üstünlüğü olmamalıdır.

Eğitimde Tek Tip Kıyafet Olmalıdır Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.