Eğitimde Serbest Kıyafet Olmalıdır Münazara

Aşağıda eğitimde serbest kıyafet olmalıdır münazara kısaca olarak ele alacağız.

*Eğitimde serbest kıyafet gereklidir. Çünkü her alanda özgürleşmek güzeldir. Bütün varların yok sayıldığı bir dünya düzeni oluşması gerçekten imkansızdır. Bu nedenle eğitimdeki serbestlik her alandaki özgürlüğün temel hareket noktası olmalıdır. Bu serbestlik başkalarının haklarına ve özel hayatına karışmak anlamında anlaşılmamalıdır.

*Eğitimde serbest kıyafet olmalıdır. Çünkü öğrencilerin askeri bir nizam içinde tek tipleştirmek belli bir dayatmayı da beraberinde gerekir. Sürekli emir kipiyle konuşulan bir eğitim dili zamanla yıkıcı bir etki oluşturur. Eğitimin bir dayatma olması onun doğal olarak insan hakları kapsamında değerlendirilmesini gölgeler.

*Eğitimde serbest kıyafet olmalıdır. Çünkü eğitim hayatı öğreten ve hayatın içinden gelen güdülerle yapılmalıdır. Bunu ezen, azaltan ve yok eden her düşünce ve davranış zararlıdır. Belli bir düzen insanın olduğu her yerde oluşturulabilir. Bunun kılık kıyafetle ilgisi yoktur. Akıl ve bilimle ilgisi vardır.

*Eğitimde serbest kıyafet olmalıdır. Çünkü eğitim dayatmalardan ve yadsımalardan uzak olmalıdır. Eğitim hayatı öğretirken onu belli bir seviyeye çıkarmalıdır. Küçültücü ve dar fikirli öğretilerin bir tek tipleştirme güdümünde insanlara yaptırılması dar dünyaların dar ufukları olarak ortaya çıkar. Herkes neyse o olmalıdır. Ekonomik sınıflara ayrılma imkanlara göre değerlendirilmek bir ön yargıdır ve bunun her alanda aşılması gerekir.

Eğitimde Serbest Kıyafet Olmalıdır Münazara Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Eğitimde serbest kıyafet bence çok yanlış bir durum. Çünkü yetişme çağındaki çocuklarının kafasını ders yerine bu tarz şeylere yorması çok gereksiz bir durum.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.