Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Aralık 2020

Ecdada Mektup Örneği Kısaca

Aşağıda ecdada mektup örneği kısaca olarak ele alacağız.

Canım ecdadım,

Kahraman ecdâdınızdan sizde bir kan yok mudur?
Yoksa: İstikbâlinizden korkulur, pek korkulur!

diyen şairin sözlerinden yola çıkarak sözlerime başlamak isterim. Bize bu cennet vatanı bırakmak, ırz ve namusunu korumak, din ve vicdanını yaşatmak için mücadele eden ecdadına sonsuz şükran ve minnetle bu mektubu yazmanın bahtiyarlığını yaşıyorum.

Ben diyorum ki, her ne şartta olursa olsun bu vatanı azami müşterekler noktasında bir araya gelerek korumak ve düşmana karşı çelik bilye gibi olmak durumundayız. Ben diyorum ki kahraman ecdadımız yaptığı gibi gece uykusundan feragat ederek düşmana göz açtırmadan, namahrem elini topraklara karıştırmadan devamlı teyakkuz halinde olmalıyız.

Ecdadımız öyle bir yol açmıştır ki, bu yol en ulvi meselelerin temelinde yaşamak hürriyeti, din ve vicdan hürriyeti gibi insani şartlar gereğince gerçekleşmesi muhal farz olan bir şeydir. Bu nedenle bir tek gencin bile boşa harcayacak vakti olamaz. Vakit boş olamaz, zaman hep dolu dolu geçmelidir. Boşluk kabul etmeyen doğa, vaktin boşunu da gün gelir tersine çevirir.

Yürüyün ve toparlanın, işte ecdadımız işte biz! O mutlu, huzurlu, birlik ve beraberlik dolu günler için durmadan çalışmaya ve üretmeye ecdadımızın emaneti olan vatanımız için canımızı dişimize takmaya her zaman var olduğumuz gösterelim.

Ecdada Mektup Örneği Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Nurgül dedi ki:

  Merhaba herkese sayfa vallaha hayran edici, ödevimde kullandım Ecdada Mektup Örneği Kısaca Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

  1. muazzep dedi ki:

   yuh erkeklerer yavşıyosun resmen utanmaz

 2. Emel dedi ki:

  Merhaba bu bilgi vallaha güzel, ödevim için kopyaladım, benim adım Emel, ben Ecdada Mektup Örneği Kısaca yazısına 10 puan veriyorum çünkü hoca 100 verdi. :)

Yorum Yaz