Double Back İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Double Back İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Double Back Nedir?

Double back, geri dönüş veya geriye doğru gitme anlamına gelir. Bu terim, bir yolda geriye doğru yürümek, geri dönmek veya bir şeyi tekrarlamak için kullanılabilir.

Örnek Cümleler:

 1. I forgot my keys at home so I had to double back to get them. (Anahtarlarımı evde unuttum, bu yüzden geri dönmek zorunda kaldım.)
 2. After walking for an hour, we realized we were lost and had to double back. (Bir saat yürüdükten sonra kaybolduğumuzu fark ettik ve geri dönmek zorunda kaldık.)
 3. She read the same chapter twice, deciding to double back to clarify her understanding. (Aynı bölümü iki kez okudu, anlayışını netleştirmek için geri dönmeye karar verdi.)
 4. The runner double backed to pick up the water bottle she dropped. (Koşucu, düşürdüğü su şişesini almak için geri döndü.)
 5. We double backed to the store because we forgot to buy milk. (Süt almayı unuttuğumuz için mağazaya geri döndük.)
 6. He had to double back on his route when he realized he left his wallet at the restaurant. (Restoranda cüzdanını unuttuğunu fark ettiğinde rotasını geriye doğru çevirmek zorunda kaldı.)
 7. The hiker had to double back when he reached a dead end on the trail. (Yürüyüşçü, parkurda çıkmaz bir yere geldiğinde geri dönmek zorunda kaldı.)
 8. The delivery driver had to double back to deliver the package to the correct address. (Paketi doğru adrese teslim etmek için teslimat şoförü geri dönmek zorunda kaldı.)
 9. She realized she left her phone charger at work and had to double back to get it. (İş yerinde telefon şarj cihazını unuttuğunu fark etti ve geri dönmek zorunda kaldı.)
 10. We double backed to the hotel to retrieve the sunglasses left in the room. (Odaya unutulan güneş gözlüklerini almaya geri dönmek için otele geri döndük.)
 11. The tour guide had to double back to collect a lost wallet from one of the tourists. (Turistlerden birinin kayıp cüzdanını toplamak için tur rehberi geri dönmek zorunda kaldı.)
 12. We had to double back to the gas station to fill up the car’s tank. (Arabanın deposunu doldurmak için benzin istasyonuna geri dönmek zorunda kaldık.)
 13. The cyclist had to double back to fix a flat tire. (Düz bir lastiği tamir etmek için bisikletçi geri dönmek zorunda kaldı.)
 14. The airplane had to double back to the airport due to a mechanical problem. (M
 1. The hiker double backed to take a picture of a beautiful view he had missed. (Kaçırdığı güzel manzarayı fotoğraflamak için yürüyüşçü geri döndü.)
 2. We had to double back to the grocery store because we forgot to buy bread. (Ekmek almaya unuttuğumuz için markete geri dönmek zorunda kaldık.)
 3. She double backed to the classroom to retrieve a textbook she had left behind. (Arkada bıraktığı bir ders kitabını almak için sınıfa geri döndü.)
 4. The car had to double back to pick up a passenger who had been left behind. (Geride kalan bir yolcuyu almak için arabada geri dönmek zorunda kaldılar.)
 5. The musician double backed to play an encore for the enthusiastic audience. (Coşkulu izleyiciler için bir encore çalmak için müzisyen geri döndü.)
 6. We had to double back to the entrance of the park to retrieve a lost item. (Kayıp bir eşyayı almak için parkın girişine geri dönmek zorunda kaldık.)

Double Back Türkçe Anlamı:

Double back, geri dönüş veya geriye doğru gitme anlamına gelir.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.