Diploma İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Diploma İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Diploma İle İlgili Cümleler

Diploma (Türkçe anlamı: belge, diploma) yüksek öğrenim kurumlarında mezuniyet belgesi olarak verilir.

 1. I received my diploma from the university last week. (Geçen hafta üniversiteden diplomamı aldım.)
 2. She is planning to frame her diploma and hang it in her office. (Diplomasını çerçeveletip ofisinde asmayı planlıyor.)
 3. He is very proud of his diploma and displays it prominently in his home. (Diplomasıyla gurur duyuyor ve evinde gösterişli bir şekilde sergiliyor.)
 4. In order to get a good job, you need a diploma or a degree. (İyi bir iş bulmak için bir diploma veya bir dereceye ihtiyacın var.)
 5. She decided to go back to school and get her diploma after many years. (Uzun yıllar sonra okula geri dönüp diplomasını almaya karar verdi.)
 6. He completed his diploma in business administration last year. (Geçen yıl işletme yönetimi diplomasını tamamladı.)
 7. I’m still waiting for my diploma to arrive in the mail. (Diplomamın postayla gelmesini hala bekliyorum.)
 8. After finishing high school, she immediately enrolled in a diploma program. (Liseyi bitirdikten sonra hemen bir diploma programına kaydoldu.)
 9. He has several diplomas and certificates from different universities. (Farklı üniversitelerden birkaç diploma ve sertifikası var.)
 10. She proudly displayed her diploma at her graduation party. (Mezuniyet partisinde gururla diplomasını sergiledi.)
 11. In order to enroll in this diploma program, you need to have a high school diploma or equivalent. (Bu diploma programına kaydolmak için lise diploması veya eşdeğerine sahip olmanız gerekiyor.)
 12. He earned his diploma in engineering with honors. (Mühendislik diplomasını onur derecesiyle kazandı.)
 13. She decided to pursue a diploma in early childhood education to become a teacher. (Öğretmen olmak için erken çocukluk eğitimi diploması almaya karar verdi.)
 14. After completing the diploma program, he immediately found a job in his field. (Diploma programını tamamladıktan sonra hemen alanında bir iş buldu.)
 15. She received a scholarship to pursue a diploma in environmental science. (Çevre bilimleri diploması almaya devam etmek için bir burs kazandı.)
 16. He proudly displayed his diploma on the wall of his office. (Diplomasını ofisinin duvarında gururla sergiledi.)
 17. In order to be eligible for the diploma program, you need to meet certain academic requirements. (Diploma programına katılmak için belirli akademik gereksinimleri karşılamalısınız.)
 18. She was ecstatic when she finally received her diploma in the mail. (Sonunda diplomasını postayla aldığında çok mutlu oldu.)
 19. After receiving her diploma in nursing, she began working in a hospital. (Hemşirelik diplomasını

aldıktan sonra bir hastanede çalışmaya başladı.)
20. He decided to pursue a diploma in culinary arts to become a professional chef. (Profesyonel bir şef olmak için mutfak sanatları diploması almaya karar verdi.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.