Decoction İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Decoction İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Decoction Nedir?

Decoction, bitki, meyve veya köklerin kaynatılması yoluyla elde edilen bir tür özüt veya infüzyondur. Bu yöntem genellikle bitkinin sert kısımlarını kullanmak için tercih edilir ve birçok kültürde tıbbi amaçlarla kullanılır.

Örnek Cümleler:

 1. I made a decoction of ginger and honey to cure my sore throat. (Boğaz ağrımı tedavi etmek için zencefil ve balın decoction’ını yaptım.)
 2. She drank a decoction of dandelion root to detox her liver. (Karaciğerini arındırmak için hindiba kökünün decoction’ını içti.)
 3. Decoction of cinnamon bark is used to treat diarrhea in traditional Chinese medicine. (Tarçın kabuğunun decoction’ı geleneksel Çin tıbbında ishal tedavisinde kullanılır.)
 4. The decoction of chamomile flowers helped soothe my anxiety. (Papatya çiçeğinin decoction’ı kaygımı hafifletmeme yardımcı oldu.)
 5. The Ayurvedic doctor prescribed a decoction of ashwagandha root for my insomnia. (Ayurvedik doktor, uykusuzluğum için ashwagandha kökünün decoction’ını reçete etti.)
 6. Decoction of hibiscus flower is a popular drink in many tropical countries. (Ebegümeci çiçeğinin decoction’ı birçok tropikal ülkede popüler bir içecektir.)
 7. My grandmother used to make a decoction of sage leaves to treat her cough. (Büyükannem öksürüğünü tedavi etmek için adaçayı yapraklarının decoction’ını yapardı.)
 8. Decoction of licorice root is believed to have anti-inflammatory properties. (Meyan kökünün decoction’ının anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğuna inanılır.)
 9. The decoction of nettle leaves is used to reduce the symptoms of allergies. (Isırgan otu yapraklarının decoction’ı alerji semptomlarını azaltmak için kullanılır.)
 10. I added a decoction of rosemary leaves to my hair rinse for added shine. (Saçımın daha parlak olması için rosmarin yapraklarının decoction’ını saç durulama suma ekledim.)
 11. Decoction of elderberry is used to boost the immune system. (Böğürtlenin decoction’ı bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılır.)
 12. The decoction of cumin seeds is a popular remedy for digestive issues in Ayurveda. (Kimyon tohumlarının decoction’ı Ayurveda’da sindirim sorunları için popüler bir çözümdür.)
 13. She made a decoction of turmeric and black pepper to relieve her joint pain. (Eklemlerindeki ağrıyı hafifletmek için zerdeçal ve karabiberin decoction’ını yaptı.)
 14. Decoction of ginkgo

leaf is used to improve memory and cognitive function. (Ginkgo yaprağının decoction’ı belleği ve bilişsel fonksiyonları iyileştirmek için kullanılır.)
15. The decoction of black cohosh is used to alleviate symptoms of menopause. (Kara cohosh’un decoction’ı menopoz semptomlarını hafifletmek için kullanılır.)

 1. My Ayurvedic practitioner recommended a decoction of holy basil leaves for my respiratory issues. (Ayurvedik uygulayıcım solunum sorunlarım için kutsal fesleğen yapraklarının decoction’ını önerdi.)
 2. Decoction of yarrow flowers is used to treat fever and flu-like symptoms. (Millefolium çiçeğinin decoction’ı ateş ve grip benzeri semptomları tedavi etmek için kullanılır.)
 3. The decoction of peppermint leaves is a refreshing beverage on a hot summer day. (Nane yapraklarının decoction’ı sıcak bir yaz gününde ferahlatıcı bir içecektir.)
 4. I brewed a decoction of echinacea root to strengthen my immune system before traveling. (Yolculuğa çıkmadan önce bağışıklık sistemimi güçlendirmek için echinacea kökünün decoction’ını yaptım.)
 5. Decoction of ginseng root is believed to improve energy levels and reduce stress. (Ginseng kökünün decoction’ının enerji seviyelerini artırdığı ve stresi azalttığına inanılır.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.