Customary İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Customary İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Customary Nedir?

Customary, geleneksel veya alışılmış anlamlarına gelmektedir. Bir şeyin geleneksel olarak yapılan veya alışılmış bir şekilde gerçekleştirilen bir uygulama olduğunu ifade etmek için kullanılır.

Örnek Cümleler:

 1. It is customary to shake hands when meeting someone for the first time. (İlk defa tanıştığınız biriyle el sıkışmak gelenekseldir.)
 2. In some cultures, it is customary to take your shoes off before entering a house. (Bazı kültürlerde evin içine girerken ayakkabı çıkarmak alışılmıştır.)
 3. It is customary to give a gift at a wedding. (Düğünde bir hediye vermek alışılmış bir uygulamadır.)
 4. It is customary to say “bless you” when someone sneezes. (Birisi hapşırdığında “çok yaşa” demek geleneksel bir uygulamadır.)
 5. In Japan, it is customary to bow when greeting someone. (Japonya’da birisiyle karşılaştığınızda başınızı eğmek alışılmıştır.)
 6. It is customary to wait your turn in line. (Sırada kendi sıranızı beklemek gelenekseldir.)
 7. In some countries, it is customary to haggle over the price of goods. (Bazı ülkelerde, malın fiyatı üzerinde pazarlık yapmak alışılmıştır.)
 8. It is customary to celebrate birthdays with a cake and candles. (Doğum günlerini pasta ve mumlarla kutlamak geleneksel bir uygulamadır.)
 9. In many cultures, it is customary to dress up for special occasions. (Birçok kültürde özel günler için giyinmek alışılmıştır.)
 10. It is customary to say “please” and “thank you” when making a request. (Bir istekte bulunurken “lütfen” ve “teşekkür ederim” demek alışılmıştır.)
 11. In some religions, it is customary to pray several times a day. (Bazı dinlerde, gün içinde birkaç kez dua etmek alışılmıştır.)
 12. It is customary to tip your waiter in the United States. (Amerika Birleşik Devletleri’nde garsona bahşiş vermek alışılmış bir uygulamadır.)
 13. In many cultures, it is customary to remove your hat when entering a building. (Birçok kültürde bir binaya gir

  erken şapkanızı çıkarmak alışılmıştır.)

 14. It is customary to stand during the national anthem. (Milli marş sırasında ayakta durmak geleneksel bir uygulamadır.)
 15. In some families, it is customary to have dinner together every night. (Bazı ailelerde her gece birlikte yemek yemek alışılmıştır.)
 16. It is customary to send a thank-you note after receiving a gift. (Bir hediye aldıktan sonra teşekkür notu göndermek alışılmış bir uygulamadır.)
 17. In many cultures, it is customary to exchange gifts during the holiday season. (Tatil sezonunda hediyeler vermek alışılmış bir uygulamadır.)
 18. It is customary to take off your hat and gloves when entering a church. (Bir kiliseye girdiğinizde şapka ve eldiveninizi çıkarmak geleneksel bir uygulamadır.)
 19. In some cultures, it is customary to bring a small gift when visiting someone’s home. (Bazı kültürlerde, birinin evini ziyaret ettiğinizde küçük bir hediye getirmek alışılmıştır.)
 20. It is customary to stand up and greet someone when they enter a room. (Birisi odaya girdiğinde ayağa kalkıp selam vermek geleneksel bir uygulamadır.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.