Contrite İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Contrite İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Contrite

Contrite, pişmanlık duyan, özür dileyen ve tövbe eden anlamlarına gelir. Bu kelime sıklıkla, yapılan hatalar için duyulan üzüntü ve pişmanlıkla ilgili cümlelerde kullanılır.

Örnek cümleler:

 1. After realizing how much he had hurt her, he was contrite and apologized profusely. (Onu ne kadar incittiğini fark ettikten sonra, pişman oldu ve bolca özür diledi.)
 2. She was contrite for her harsh words and promised to make it up to him. (Sert sözleri için pişmanlık duydu ve onu telafi etmeye söz verdi.)
 3. He was contrite for breaking his promise and promised to never do it again. (Sözünü tutmaması için pişmanlık duydu ve bir daha yapmayacağına söz verdi.)
 4. The athlete was contrite for his behavior and promised to work harder to regain his fans’ trust. (Sporcu davranışı için pişmanlık duydu ve hayranlarının güvenini geri kazanmak için daha sıkı çalışacağına söz verdi.)
 5. She felt contrite for forgetting her friend’s birthday and made it up to her with a special present. (Arkadaşının doğum gününü unuttuğu için pişmanlık duydu ve özel bir hediyeyle telafi etti.)
 6. The student was contrite for cheating on the exam and promised to study harder in the future. (Sınavda kopya çektiği için pişmanlık duydu ve gelecekte daha sıkı çalışacağına söz verdi.)
 7. He was contrite for his rude behavior and promised to be more polite in the future. (Kaba davranışları için pişmanlık duydu ve gelecekte daha kibar olacağına söz verdi.)
 8. The employee was contrite for his mistake and promised to make sure it never happened again. (Hatası için pişmanlık duydu ve bunun bir daha olmayacağından emin olacağına söz verdi.)
 9. She was contrite for her jealousy and promised to work on her insecurities. (Kıskançlığı için pişmanlık duydu ve kendine olan güvensizliği üzerinde çalışacağına söz verdi.)
 10. He felt contrite for not being there for his friend during a tough time and promised to be a better friend in the future. (Arkadaşının zor zamanında yanında olmadığı için pişmanlık duydu ve gelecekte daha iyi bir arkadaş olacağına söz verdi.)
 11. The politician was contrite for his inappropriate comments and promised to be more careful with his words. (Uygun olmayan yorumları için pişmanlık duydu ve sözlerine daha dikkat edeceğine söz verdi.)
 12. She was contrite for not believing her friend’s story and promised to be more trusting in the future. (Arkadaşının hikayesine inanmadığı için pişmanlık duydu ve gelecekte daha güvenli olacağına söz verdi.)
 13. He

was contrite for his laziness and promised to work harder to achieve his goals. (Tembelliği için pişmanlık duydu ve hedeflerine ulaşmak için daha sıkı çalışacağına söz verdi.)
14. The parent was contrite for missing their child’s school event and promised to be more involved in their activities. (Çocuğunun okul etkinliğine katılamadığı için pişmanlık duydu ve aktivitelerinde daha fazla yer alacağına söz verdi.)

 1. She felt contrite for lying and promised to always tell the truth from now on. (Yalan söylediği için pişmanlık duydu ve bundan sonra her zaman doğruyu söyleyeceğine söz verdi.)
 2. The driver was contrite for causing the accident and promised to be more careful on the road. (Kazaya sebep olduğu için pişmanlık duydu ve yolda daha dikkatli olacağına söz verdi.)
 3. He was contrite for his addiction and promised to seek help to overcome it. (Bağımlılığı için pişmanlık duydu ve bunu yenmek için yardım arayacağına söz verdi.)
 4. She was contrite for her mistake and promised to make it right. (Hatası için pişmanlık duydu ve doğru yapmak için söz verdi.)
 5. The teacher was contrite for their behavior towards a student and promised to treat all students fairly. (Öğrenciye karşı davranışı için pişmanlık duydu ve tüm öğrencilere adil davranacağına söz verdi.)
 6. He felt contrite for not taking action sooner and promised to be more proactive in the future. (Daha önce harekete geçmediği için pişmanlık duydu ve gelecekte daha proaktif olacağına söz verdi.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.