Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Aralık 2020

Çevre Sorunları Nedeniyle Ortaya Çıkan Hastalıklar Hangileridir?

Aşağıda çevre sorunları nedeniyle ortaya çıkan hastalıklar hangileridir kısaca olarak ele alacağız.

Çevre sorunları, günümüzde yaşanan en önemli sorunların başında gelmektedir. Çevre sorunlarının başında da çevre kirlilikleri gelmektedir. Çevre kirliliklerinin yaşanması çevreye, doğaya zarar verdiği gibi insanlara ve diğer canlılara da zarar vermektedir.

Çevre sorunlarının yaşanması ve kirliliklerinin artması insanların hayatında salgın hastalıkların ve bulaşıcı hastalıkların yaşanmasına da neden olmaktadır. Çevre kirliliklerinin yaşanması sonucunda çevrede birçok hastalık türü insanlar üzerinde etkili olmaktadır.

Çevre kirlilikleri sağlık açısından, kanserin ve tümörün artmasına, bulaşıcı hastalıkların AIDS, HIV, hepatit gibi virüslerin yayılmasına imkan sağlamaktadır. Çevre kirlilikleri nedeniyle yaşanan hastalıklar toplumda ruh sağlığının bozulmasına da neden olmaktadır.

Salgın hastalıkların ve bulaşıcı hastalıkların yaşanması da insanların hayatını kaybetmesine kadar varmaktadır. Ayrıca insanların sakat kalması, kronik hastalığa maruz kalması da bu sebeple ortaya çıkmaktadır. Açlık, susuzluk, kıtlık, kuraklık, çoraklık gibi sorunlar yeni hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu da önüne geçilemez sağlık sorunlarının yaşanmasına neden olmaktadır.

Ateşli hastalıkların yaşanması susuzluğun, açlığın ve kuraklığın olduğu bölgelerde insanların hayatının son bulmasına neden olmaktadır. Kanamalı hastalıklar da artmaktadır. Kalıcı ve kronik bir hal almış hastalıklar kişileri sakat bırakmakta, felç etmekte ve hayatı yaşanmaz hale getirmektedir. Bu nedenle çevre sorunlarının üzerinde durulması gerekir.

Çevre Sorunları Nedeniyle Ortaya Çıkan Hastalıklar Hangileridir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. demet dedi ki:

    Çevre sorunları nedeniyle ortaya çıkan hastalıklar sıtma, tifo gibi bulaşıcı hastalıklar. Mesela yine çevreden kırım kongo kanamalı hastalığı, hıv veya hepatit gibi hastalıklar bulaşabilir.

Yorum Yaz