Brigade İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Brigade İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Brigade

Brigade, bir askeri birlik veya organize edilmiş bir grup için kullanılan bir terimdir.

Örnek Cümleler:

 1. The army sent a brigade to the war zone. (Ordu, savaş bölgesine bir tugay gönderdi.)
 2. The fire brigade arrived quickly to put out the fire. (İtfaiye, yangını söndürmek için hızlı bir şekilde geldi.)
 3. The construction company hired a brigade of workers to build the new bridge. (İnşaat şirketi, yeni köprüyü inşa etmek için bir işçi birliği tuttu.)
 4. The police formed a special brigade to investigate the crime. (Polis, suçu araştırmak için özel bir birlik kurdu.)
 5. The medical brigade was sent to the disaster area to provide aid. (Tıbbi birlik, yardım sağlamak için felaket bölgesine gönderildi.)
 6. The rebel brigade was defeated by the government forces. (Rebel birliği, hükümet kuvvetleri tarafından yenildi.)
 7. The cooking brigade prepared the meals for the entire camp. (Pişirme birliği, tüm kamp için yemekleri hazırladı.)
 8. The marching band’s drum brigade was particularly impressive. (Yürüyen bandonun davul birliği özellikle etkileyiciydi.)
 9. The volunteer brigade cleaned up the park after the event. (Gönüllü birlik, etkinlikten sonra parkı temizledi.)
 10. The rescue brigade worked tirelessly to save the people trapped in the collapsed building. (Kurtarma birliği, çöken binada sıkışan insanları kurtarmak için yorulmadan çalıştı.)
 11. The engineering brigade was responsible for building the new road. (Mühendislik birliği, yeni yolu inşa etmekten sorumluydu.)
 12. The security brigade patrolled the perimeter of the facility. (Güvenlik birliği, tesisin çevresinde devriye gezdi.)
 13. The demolition brigade used explosives to bring down the old building. (Yıkım birliği, eski binayı yıkmak için patlayıcı kullandı.)
 14. The communication brigade set up the radio equipment for the field operation. (İletişim birliği, saha operasyonu için radyo ekipmanını kurdu.)
 15. The transportation brigade was responsible for moving supplies to the front lines. (Nakliye birliği, malzemeleri cepheye taşımaktan sorumluydu.)
 16. The research brigade conducted experiments to test the new medicine. (Araştırma birliği, yeni ilacı test etmek için deneyler yaptı.)
 17. The strike brigade picketed in front of the factory to demand better working conditions. (Greve giden birlik, daha iyi çalışma koşulları talebiyle fabrika önünde pankart açtı.)
 18. The marine brigade was deployed to protect the coast from enemy ships. (Deniz piyade birliği, düşman gemilerinden kıyıyı korumak için görevlendirildi.)
 19. The maintenance brigade repaired the broken equipment in the factory. (Bakım birliği
 1. The logistics brigade managed the supply chain for the military operation. (Lojistik birliği, askeri operasyon için tedarik zincirini yönetti.)

(Türkçe karşılıkların yazısı normal fontta.)

Bu örnek cümlelerde, brigade kelimesi birçok farklı bağlamda kullanılmıştır. Askeri birlikler, itfaiye ekipleri, inşaat işçileri, tıbbi yardım ekipleri, araştırma grupları, grev gösterileri ve hatta marching band’lar için bile bir brigade olabilir. Bu cümleler, brigade kelimesinin kullanımının çeşitliliğini gösteriyor.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.