Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Boşanmış Ailelerin Çocuklarında Başarı Düşüyor - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ağustos 2022

Boşanmış Ailelerin Çocuklarında Başarı Düşüyor

Her aile sonsuza dek iyi ve kötü günde birlikte olmak için kurulur. Ancak bir süre sonra bazı eşler çeşitli sebeplerle yollarını ayırmaya karar verir ve boşanır. Boşanan çiftlerin eğer çocuğu varsa bu durumdan en çok etkilenen kişiler çocuklar olacaktır. Çünkü boşanmış bir aile parçalanmış bir hayat ve değişen yaşam şartları demektir.

Anne baba ilgisi ve anne baba sevgisi ile büyüyen ve uyumlu bir evliliği olan çiftlerin çocuklarının okullarına daha iyi uyum sağladıkları ve çok daha başarılı oldukları bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Anne baba boşandığında çocuk ya annesi ya da babası ile yaşamakta ve bu nedenle çocuğun bir yönü eksik kalmaktadır. Bununla birlikte boşanmış ailelerin çocukları sadece fiziksel olarak değil ruhsal olarak da bir ayrılık ve çöküş yaşamaktadır. Böyle bir durumda ise anne ve babaya çocuklarının en az hasarı alması için büyük görevler düşmektedir.

d-uyku

Şüphesiz ki başarıda en önemli etken bireysel çabadır. Anne babası boşanmış olduğu halde okul hayatında başarılı olan çocuklar da vardır. Ancak genel olarak bakıldığında boşanma çocukları olumsuz etkilemektedir. Bu duruma karar verildiğinde çocuğun yara almaması için gerekli tedbirler alınmalı hatta gerekirse bir uzmandan yardım alınarak bu durum çocuğa yavaş yavaş açıklanmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781