Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Biyomedikal, Psikoanalitik, Bilişsel ve Davranışsal Yaklaşımlardan Birinin Diğerlerinden Daha Etkili Olduğu Söylenebilir mi? Neden?

Aşağıda biyomedikal, psikoanalitik, bilişsel ve davranışsal yaklaşımlardan birinin diğerlerinden daha etkili olduğu söylenebilir mi neden kısaca olarak ele alacağız.

İnsan psikolojisinin ele alınmasında birçok ilkesel yaklaşım söz konusu olmaktadır. Temelde farklılıkları olan bu yaklaşımlar farklı testlerle ortaya konan bir gelişim sürecinde ele alınmaktadır. Biyomedikal, psikoanalitik, bilişsel, davranışsal yaklaşımlar da psikolojik olarak değerlendirme yaklaşımları olarak bilinmektedir.

Bu yaklaşımlarının birinin diğerinden daha etkili olduğunu düşünmek ya da kanıya varmak doğru değildir. Çünkü her psikolojik yaklaşımın farklı bir değerlendirme yönü bulunmaktadır. Bu nedenle hepsinin psikolojik bir katkısı söz konusu olarak insan sağlığının korunması meydana gelmektedir. Sağlık alanında birçok yaklaşımın olması farklı hastalıkların teşhis edilmesini kolaylaştırır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sebile ölmez dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Biyomedikal, Psikoanalitik, Bilişsel ve Davranışsal Yaklaşımlardan Birinin Diğerlerinden Daha Etkili Olduğu Söylenebilir mi? Neden? hemen yazdım, Kilis okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz