Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ocak 2021

Birlikte Hareket Etmek Bize Neler Kazandırır? Kompozisyon

Aşağıda birlikte hareket etmek bize neler kazandırır kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar fıtratları gereğince yalnız yaşayamazlar. İnsanların topluluk halinde yaşaması hayatlarını kolaylaştıran en önemli etkenlerden biridir. Tarihten günümüze kadar birçok insan topluluğu bir arada olduğu sürece adından söz ettirebilmiş ve birlikte olduğu sürece varlığını sürdürebilmiştir.

Bütün bu bilgiler ve tecrübeler ışığında sosyal faaliyetler açısından da insanların bir arada olması gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Kişilerin bireysel sorumluluklarını yerine getirmesiyle toplumsal sorumlulukların gerçekleşmesi doğanın ve insan hayatının kıymetinin anlaşılması anlamına gelmektedir.

Toplumda yardımlaşma, dayanışma, paylaşma değerlerinin yaşanması birlik ve beraberliğin oluşması, barış ve huzur ortamının sağlanması için gereklidir. Bunun için adalet, merhamet, vicdan ve insaf gibi insani değerlerin de yaşatılması gerekir.

Toplumda yazılı olan ya da yazısız kurallara uyma zorunluluğu her birey tarafından bilinçle yerine getirilmelidir. Örf, adet, kanunlar dikkate alınarak insan haklarının korunması birlik ve beraberlik temelinde insanların mutlu ve huzurlu olmasını sağlar.

Bunları başarabilen toplumlar nüfus çokluğuna bakmadan birlikte hareket edebilen toplumlar olabilirler. Birlikte hareket etmek ise insanları olumlu olarak motive eder. Güçlüklerle baş edebilmek buna bağlıdır. Doğal afetler, salgınlar, felaketler, saldırılar ancak birlikte hareket etmenin gücüyle aşılabilir. Başarılar, mutluluklar, adil bir düzen ancak birlikte hareket etmenin gücüyle gerçekleştirilebilir. Bu nedenle atalarımız birlikten kuvvet doğar demişlerdir.

Birlikte Hareket Etmek Bize Neler Kazandırır Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hasret dedi ki:

    Slm bu eğitim sitesi inan ki dikkat çekici, 5 yıldızı hak ediyor Birlikte Hareket Etmek Bize Neler Kazandırır? Kompozisyon vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz