Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Mayıs 2022

Bir Kimsenin Dinen Mecbur ve Mükellef Olmadığı Halde Sırf Allah Rızasını Kazanmak Maksadıyla Farz Dışında Kıldığı Namaz Nedir?

Aşağıda bir kimsenin dinen mecbur ve mükellef olmadığı halde sırf Allah rızasını kazanmak maksadıyla farz dışında kıldığı namaz nedir kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların dini inançlarının gereği olarak sevap kazanmak ve Allah rızasını elde etmek için ibadetler yaptığı bilinmektedir. İbadetlerin yerine getirilmesi kul olmanın bir gereği olarak uygulanmaktadır. Dinen mecbur olunan ve yapılması için insanların mükellef sayıldığı ibadetler farz olarak yerine getirilmektedir.

Bir kimsenin dinen mecbur ve mükellef olmadığı halde sırf Allah rızasını kazanmak maksadıyla farz dışında kıldığı namaz nafile namaz olarak bilinmektedir. Nafile namazlar bireysel olarak kılınmaktadır. Genelde Kafirun ve İhlas sureleri okunarak namaz kılınmaktadır. Kuşluk namazı, işrak namazı, evabin namazı, teheccüd namazı nafile namazlar arasında yer almaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. danla bilic dedi ki:

    gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Bir Kimsenin Dinen Mecbur ve Mükellef Olmadığı Halde Sırf Allah Rızasını Kazanmak Maksadıyla Farz Dışında Kıldığı Namaz Nedir? hemen yazdım, Rize okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz