Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Şubat 2021

Bilişim Teknolojilerinin Yararları ve Zararları

Bilişim Teknolojilerinin Yararları ve Zararları hakkında bilgi kısaca.

Teknoloji geliştikçe hayatımızın her alanında yerini buluyor. Evlerimizdeki buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, ütü, bilgisayar, televizyon ve diğer pek çok şey teknolojinin ürünüdür. Bunların ortak özelliği elektrikle çalışan otomatik birer teknoloji ürünü olmaları ve hayatımızı kolaylaştırmalarıdır. Bir insanın tek başına uğraştığında çok fazla zaman ve enerjisinin gideceği işleri teknolojik aletler dakikalar içinde halletmektedir. Sosyalleşmek için gereken zamanı elektrikli aletlerin bize sağladığı zaman tasarrufundan karşılayabiliriz.

İletişim, bilişim teknolojilerinin gelişmesiyle büyük bir hız ve yaygınlık kazanmıştır. Dünya üzerindeki haberlerin herkes tarafından duyulması saniyeler almaktadır. Anında istediğimiz bilgiye ulaşabilmemiz ve uzaktaki insanlarla saniyeler içinde bağlantı kurabilmemiz işlerimizi çok kısa vakitlerde halledebilmemize olanak sağlıyor. Küreselleşen dünya ticareti ve ekonomiyi canlandırarak geliştiriyor.

Pek çok faydası bulunan bilişim teknolojilerinin zararları da bir o kadar fazladır. Bilgi dezenformasyonu denen bilgi kirliliği internette çok fazla artmış bulunmaktadır. Yanlış bilgiler edinmek çok kolaydır. İnternette herkes haber paylaşabildiğinden dolayı kaos yaratmak isteyen insanlar diğer insanları yanlış yönlendirecek yalan haberleri internete salabilmektedir. Güvensiz ortamlar ve karışıklıklar bu sebepten ileri gelebilmektedir.

bilim_teknoloji

Bilişim Teknolojilerinin Yararları ve Zararları Maddeler Halinde Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Furkan dedi ki:

  Muhteşem ????

 2. Anonim dedi ki:

  Vallahi Hiç Güzel Olmamış

  1. Helin dedi ki:

   Hic begenmedim

 3. sannnnnaneeeee dedi ki:

  berbat totom gibi

 4. ömer faruk dedi ki:

  berbat hiç konuyla alakalı değil

 5. sanane dedi ki:

  Hiç olmamış maddeler halinde zannediyorum ama değilmiş çok karışık olmuş -_- ‘_’

 6. sanane dedi ki:

  HATA: lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

  1. zeynep dedi ki:

   nasıl yani anlamadım hic ölmamış

Yorum Yaz