Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunmaz Kompozisyon
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunmaz Kompozisyon

Aşağıda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar birçok konuda fikir beyan ederler. İnsanların sosyal ilişkiler kurarak hayatlarına devam etmeleri fikir beyan etmelerini gerektirir. Her zaman yaptıkları işlerde ya da hiç yapmadıkları ve anlamadıkları işlerde de insanlar bir fikre sahip olabilir. Bir fikre sahip olmak için bir bilgiye sahip olmak gerekir. Bir konuda bilgiye sahip olmadan konuşmak boş konuşmaktan öteye gidemez.

Bir konuda fikir sahibi olan insanlara o konuda bilgi sahibi oldukları için saygı duyulmaktadır. Bilgi sahibi insanlara mutlaka bir fikirleri vardır diye müracaat edilir. Bu nedenle bilgi toplumda çok önemli bir yere sahiptir. Fakat her şeyden önce bir konuda bilmiyorum demek de erdemdir.

Bir insanın bilmediğine bilmiyorum demesi dürüstlüktür. Eğer bir insan bilmediği bir konu hakkında fikir beyan ediyorsa kibir sahibi biridir. Bu da insani değildir, ahlaki değildir. İnsanlığa ve insana yakışmaz. Bir bilsen de bir bilene danış diyen atalarımızı takip etmemiz gerekir.

Bu nedenlerle bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz diyen atalarımız da haklı çıkmıştır. Bir konuda bilgi olmadan konuşmak cahilce konuşmaktan öteye gidemez. Fikir sahibi olmak için çok bilmek gerekir. Şüpheci olmak ve sürekli araştırmak gerekir. İnsanların bir konuda bilgi sahibi olmadan konuşmaları yalan ve yanlış konuşmalarına neden olur. Bu da çok kötü bir ahlaktır. Terk edilmesi gerekilir.

Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olunmaz Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. okan dedi ki:

    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz evet ama bunu insanlara nasıl anlatacaksın haline bakmadan cahilce bilmediği konuda fikir beyan eden o kadar çok insan var ki malesef…

Yorum Yaz