Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Kasım 2020

Başarı ile İlgili Hikaye Kısa

Aşağıda başarı ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak ele alacağız.

Başarılı olmak isteyen Ahmet, her zaman ödevlerini zamanında yaparak sınıftaki arkadaşlarına yetişmeyi kendine hedef seçmiştir. Bunun için okuldan eve gelir gelmez yemeğini yedikten hemen sonra derslerinin başına oturur ve bir güzel ödevlerini yaparak tekrarlarını da gerçekleştirirmiş.

Çabalarının karşılığını alacağını söyleyen öğretmenleri yıl sonunda emeklerinin zayi olmayacağını ona söyleyerek motive etmeye çalışırlarmış. Ahmet de öğretmenlerine inanarak ve güvenerek çalışmalarını sürdürürmüş. Başarılı olmayı kafasına koyan Ahmet, istikrarlı çalışma düzenini yıl sonuna kadar sürdürmüş.

Sene ortasında kötü olan derslerini kütüphanede ve evde geceli gündüzlü çalışmalarının karşılığı olarak almayı hedeflemiş. Yıl sonu geldiğinde karneler alınacağı zaman çok heyecanlanmış. Dersleri ve sınavları çok iyi olan Ahmet, aslında sonucun da biraz da farkındaymış.

Karnesini eline aldığında gerçekten emeklerinin boşa gitmediğini ve çabalarının karşılığını aldığını görmüş. Bütün dersleri çok iyiymiş. Sene ortasındaki hezeyandan sonra anne ve babasına güzel bir haber vermenin mutluluğunu da şimdiden yaşamaya başlamış.

Kendi kendine demek ki çalışınca her şey oluyor, deyip durmuş. Sabretmek, azmetmek, istikrarlı ve planlı olmak ile çabalamak başarıyı ona tattıran en önemli değerlermiş. Bu nedenle hayatının her anında sabırlı ve azimli olarak davranmayı kendine hedef edinmiş. Babası ve annesi de ona hayatta çok güzel yerlere geleceğini söylemiş.

Başarı ile İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Işılay dedi ki:

    Selam bu ödev cidden mükemmel, ödevimde kullandım Başarı ile İlgili Hikaye Kısa Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

Yorum Yaz