Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Kasım 2020

Atatürk’ün Gençliğe Verdiği Önem

19_mayis_afis1b_1242685498Mustafa Kemal Atatürk, yaşadığı süre boyunca ülkemizi önce düşmanlardan arındırmak için sonrasında ise ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmek için çalışmıştır. Mustafa Kemal Atatürk bu amaçları uğruna durmadan çalışmıştır ve bir çok başarıya, yeniliğe imzasını atmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk bağımsız bir Türk devletini hazırlarken bu konuda gençlere de fazlasıyla güvenmiştir ve onlara büyük görevler yüklemiştir. Bu nedenle de Atatürk’ün gençliğe verdği önem oldukça büyüktür.

Türk milletinin kurtaıcısı ve ulu önderi Mustafa Kemal Atatürkbüyük çabalar, emekler ve fedakarlıklar sonucunda Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır ve Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucuları olarak Türk gençlerini görmüştür bu nedenle de Türk gençlerine büyük görevler yüklemiştir ve kutsal vatanımız ve ülkemiz olan Türkiye Cumhuriyeti devletini Türk gençlerine emanet etmiştir.

Gençler bilgileriyle olsun ya da dinç vücuda sahip olmaları ile olsun büyük işlerin altına imza atmak için daha atik, cesaretli ve kuvvetlidirler. Bu da bir ülkenin gelişerek ileri seviyelere taşınabilmesi için gençlerin daha büyük bir önem taşıdığını göstermektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı Mustafa Kemal Atatürk, vatanı Türk gençlerine emanet etmiştir ve Türk gençlerine görevlerini bildirmek için bir de “Gençliğe Hitabe” yazmıştır. Bu hitabede de gençlere olan güvenini dile getirmek amacı ile “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.” diyerek Türk gençlerinin Türk olmalarından dolayı büyük bir güce sahip olduklarını ifade etmiştir.

Atatürk’ün Gençliğe Verdiği Önem Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Işılay dedi ki:

    Merhaba bu site ciddiyim dikkat çekici, ödevimde kullandım Atatürk’ün Gençliğe Verdiği Önem Ödevimi yazdım bitirdim, on numara beş yıldız oldu. bu yazıyı hazırlayanlara teşekkürler, yakışıklı erkeklere selamlar :)

Yorum Yaz