Anneye Duygusal Mektup Örnekleri

Bu yazımızda anneye duygusal mektup örnekleri kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Sevgili anneciğim,

Sen şefkat dolu bağrını evlatlarına açtığın günden de öncesinde fedakarlıklar yaparak beni karnında taşıyıp, türlü acılara gark olduktan sonra büyük bir mutlulukla sardığından beri, hep iyilik ve güzellik için mücadele ettin.

Dünyaları verseler, evlatlarından vazgeçmezsin. Yoluna servetleri serseler, elinin tersiyle itersin. Anne, sen gecenin yıldızında, gündüzün ferahlığından, ayın ışığında, güneşin parıltısında, yağmurun şakırtısında, karın sessizliğinde beliren bir işaretsin.

Canım anneciğim,

Ölmek diyorsam sensin, sevmek diyorsam sensin, gülmek diyorsam sensin, mutluluk, huzur, güven diyorsam sensin. Bütün bunları bir kalpte bir arada tutan sensin. Anne olmak her türlü cismani unsurların ötesinde bir duygu seli içinde yıkanmak mı?

Anne, seni ağlatan, seni üzen, seni yoran bir evlat olmak istemem. Seni kırmak, seni incitmek, hor görmek bana yakışmaz. Seni, sen olduğun için sevmek sevgilerin en güzelidir.

Kıymetli anneciğim,

Kıymetin paha biçilmez. Sensizlik hicranı, hayatımı mahveder. Ölmeden önce ölmek gibi, dünya da ıstırap halinde olurum. Sensiz yapamam. Bu şehirden ayrılmak zorunda oluşum en çok seni üzse de aslında beni de kahretmektedir.

Fakat ne yazık ki vatanım için çalışmak, gelecek nesillere yol göstermek için öğretmenlik vazifemi yerine getirmek mecburiyetindeyim. Senden ayrılmak zorunda olmam, yeni buluşmalara gebe olacaktır.

Senin engin ve derin dualarını beklerken, bu mektuba gözü yaşlı bir şekilde bitiriyorum. Bu bir ayrılık mektubudur. Aynı zamanda bu bir vuslatın habercisi olan mektuptur. Seni çok seviyorum, seni çok özleyeceğim.

Anneye Duygusal Mektup Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. Anneye duygusal mektup yazmak annelerimizi çok mutlu eder. Ben de böyle bir mektup yazdım ama kendi duygularımı anlatım fakat bu örnek de çok güzel ve duygusal olmuş.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.