Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Bor Minerali En Çok Nerede Çıkarılır?

Bu yazımızda bor minerali en çok nerede çıkarılır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Bor minareli, günümüz dünyasında en kıymetli madenlerden biridir. İşlenebilir olması ve birçok alanda hammadde ve kaynak olarak kullanılması, maliyetinin az olması ve enerji kaynağı olarak etkili olması Bor minarelini cazip kılmaktadır.

Bor element olarak da çok yönlüdür. Bu nedenle endüstriyel üretimde kolaylıkla kullanılmaktadır. En çok uçak yapımında ve yakıtında, roket yapımında ve yakıtında, ev ve mutfak eşyalarının yapımında kullanılmaktadır.

Bor minarellerinin dünya rezervinin %70’i Türkiye’de bulunmaktadır. Balıkesir, Kütahya ve Eskişehir şehirlerinde çıkartılan Bor, maalesef Türkiye’de işlenmemekte ve işlenmek için ihraç edilmektedir. Daha sonra tüketim malzemesi olarak ithal edilmektedir.

Bor minareli, geleceğin enerji kaynağı olarak gösterilmektedir. Doğalgaz, petrol gibi revaçta olan enerji kaynaklarını geride bırakacağı düşünülmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Çok güzel olmuş 😉😉😉

 2. sevim dedi ki:

  Bor mineralinin en fazla çıkarıldığı bölge konusunda eksik bilgilerim vardı bu kısa yazı sayesinde eksiklerim kalmadı neredeyse çünkü yazınız kısa olmasına rağmen çok bilgilendirici olmuş.

  1. Nurhan dedi ki:

   harika yazılmış, ödevimi tamamladım sayenizde elinize sağlık.

   1. Anonim dedi ki:

    Güzeldi bıravo harika olmuş

Yorum Yaz