Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Mayıs 2019

Ankara ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda Ankara ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Ankara, ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir. Anadolu topraklarında İç Anadolu Bölgesi içinde yer alan Ankara, siyasi bir şehir olma özelliği taşıyarak Türkiye Cumhuriyeti’nin de başkentidir. Bu yönüyle siyasi ve idari binaların yer aldığı ve çeşitli bürokrat ve diplomatların zaman içinde sayısız ziyarette bulunduğu bir şehirdir.

Sosyal turizm olarak da oldukça gelişmiş olan Ankara’nın tarihi Anadolu’nun Medeniyetler Beşiği olarak bilinmesinde etkili olan uygarlıklar dönemine kadar gitmektedir. Kültür turizminin yanında iş turizmi de Ankara’yı ayakta tutan etkenlerden biridir.

İç Anadolu Bölgesi’nin bozkır özelliğini barındıran, ormanlık alanlarının yanında, gölü, akarsu yatakları ve makilikleri de bulunan Ankara, coğrafyası itibariyle karasal bir şehir olarak tarımın ve hayvancılığın da geliştiği bir yerdir. Tiftik keçisi, Ankara kedisi Ankara deyince akla gelen bir takım şeylerdir.

Ankara’da ulaşım, iletişim, eğitim, öğretim ve diğer hizmet alanları oldukça gelişmiştir. Ülkemizin nüfus olarak ikinci büyük ülkesi olan Ankara, göç alan bir şehir olarak hava yolu, kara yolu ve demir yolu ulaşımlarının merkez ağında yer almaktadır.

Yaklaşık beş buçuk milyon nüfusuyla üretimde ve ekonomide önemli bir yeri bulunan Ankara, yüz ölçümü bakımından ülkemizin en büyük şehirlerinden biridir. Merkez ilçelerinde nüfus yoğunluğunun olması şehirleşmenin bu ilçelerde büyük oranda gerçekleşmiş olmasını sağlamıştır.

Ankara ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hazal dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Ankara ile İlgili Kompozisyon mükemmel olmuş, bu arada Burdur güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz