Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Ahlak ile İlgili Hikaye Kısa - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 09 Ağustos 2022

Ahlak ile İlgili Hikaye Kısa

Aşağıda ahlak ile ilgili hikaye kısa kısaca olarak ele alacağız.

Ben her zaman iyilikten ve doğruluktan yana olmayı tercih ettim. Benim için iyi ve doğru biri olmak bir tercih meselesidir. Kitaplarımda da bundan bahsederim. Bir yazar olarak ahlak konusunda insanlığa önemli bilgiler aktarmakla ve ahlakın yaşanmasıyla ilgili tecrübelerin dile getirilmesiyle görevimi yerine getirmek istiyorum.

Ahlak konusunda en büyük sıkıntıları yaşayanların da yazarlar olduğunu düşünüyorum. Yazdığım kitabı sahaflarda gördüğümde insanlara ulaşamadığımı düşünmekteydim. Fakat bu sabah evden çıkıp okula doğru gittiğimde üniversitede yemekhanede, fakülte kantinlerinden kitabımın konuşulduğuna şahit oldum.

O gün çok sevinçliydim, mutlu olmuştum. Eve dönüşte kendime hediye almak istedim. Bunun için bir kitapçıya girdim, birkaç yeni kitap aldım. Daha sonra kalem almak için kırtasiyeye girdim. Kalemi alıp kasaya geldiğimde kitabımın fotokopisini tezgahta gördüm. Kırtasiye kitaplar yerine fotokopiler satarak ucuza kitap alıp okumak isteyenlere sözde yardım ediyordu. Bu düpedüz ahlaksızlıktı. toplum ticareti bu şekilde yönlendirmemeliydi.

Kırtasiyeciye durumdan bahsettim ama kendince sebepler sayıp döktü. Anladım ki bizim bu ucuza kaçma, kolayını bulma, kitabına uydurma formüllerimiz aslında ahlakımızın altını oyan, içini boşaltan ve ahlakın delik deşik işe yaramaz olmasına neden olan bir takım uydurmalarımızdı. Toplum kendi kendini düzeltmeli, bu tarihin her döneminde böyle olmuştur.

Ahlak ile İlgili Hikaye Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Funda dedi ki:

    çok iyi ya, Selam bu yazı ciddiyim çok iyi, teşekkürler Ahlak ile İlgili Hikaye Kısa ödevimi tamamladım, ben okulun en güzel ve çalışkan kızıyım desem inanın ama kıskanmayın :)

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781