Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2022

Ağustos Böceği İle Karınca Hikayesi

karinca-ile-agustos-boecegi-66f8ca-h900Ağustos böceği eğlenmeyi çok severmiş bu nedenle de sürekli saz çalıp şarkı söylermiş ve bütün günü böyle geçermiş. Bir zaman sonra kış gelip çatmış, havalar oldukça soğumuş haliyle ağustos böceği de şarkı söyleyememiştir çünkü çok üşüyormuş ve karnı da açmış ancak bütün yaz saz çalıp şarkı söylemekten yiyecek hazırlığı yapmamıştır bu nedenle de hiç yiyeceği yokmuş.

Ağustos böceği yazın gününü gün edip şarkılar söylerken komşusu olan karınca bütün yaz yiyecek toplayarak kışa hazırlık yapmıştır. Ağustos böceği komşusu karıncaya giderek ödünç yiyecek almaya karar vermiştir ve bu düşüncesi üzerine komşusu karıncanın kapısına giderek kapıyı çalmış.

Karınca kapıda perişan bir halde ağustos böceğini görünce ne istediğini sormuş. Bu soru üzerine ağustos böceği; havaların çok soğuduğunu, hiç yiyeceği olmadığını ve ödünç yiyecek istediğini söyleyerek Ağustos’da geri vereceğine söz vermiş.

Bu istek üzerine karınca, ağustos böceğine bütün yaz boyunca ne yaptığını neden yiyecek toplamadığını sormuş. Bu soru ile ağustos böceği mahcup olmuş ve utanmış ve utana sıkıla bütün yaz saz çalıp şarkı söylediğini ve bu nedenle de hiç yiyecek toplamak için çalışmadığını ifade etmiş.

Karınca ise bu cevaba oldukça sinirlenmiş ve;

“Madem bütün yaz saz çalıp şarkı söyledin, keyif yaptın şimdide oynamaya devam et o zaman” diyerek ağustos böceğinin yüzüne kapıyı kapatmış.

Ağustos Böceği İle Karınca Masalı Hakkındaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz