Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Temmuz 2021

Kedilerin Yararları Nelerdir

kedi-tedavi1Kediler günümüzde bir çok evde beslenen ve bazen sahipleri ile iyi birer dost olan hayvanlardır. Bilinmese de aslında kedilerin sahiplerine bir çok faydası vardır bazen mırlamaları bile büyük faydalar sağlamaktadır.

Kedilerin Faydası; 

  • Kedi besleyenler köpek besleyen kişilere göre daha entellektüel ve zeki olmaktadır. Winconsin Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre kedi sahiplerinin köpek sahiplerine göre daha zeki oldukları kanıtlanmıştır.
  • Kedi besleyen kişiler daha empatik olmaktadır. Çünkü evlerinde ya da çevrelerinde kediler ile büyüyen ve yaşayan kişiler canlıların neler düşünüp neler hissettiklerini daha iyi anlarlar ve empati yapabilirler.
  • Kedi besleyen kişilerle anlaşmak daha kolaydır. Bu durum 217 kişi ile yapılan bir araştırmada kedi sahiplerinin daha espirili ve anlayışlı olması ile ispatlanmıştır.
  • Kediler bir terapi türüdür. Kedileri olan kişiler acılarını ve kendilerini kötü hissettiren duygularını daha hızlı ve kolay bir şekilde aşabilirler.
  • Kediler Alzheimer hastalığına çok iyi gelmektedir. Yapılan araştırmalarda Alzheimer hastası olan kişilerin evlerinde kedi olduğunda daha az kaygıda bulundukları görülmüştür.

Kedilerin Yararları Konusundaki Yorumlarınızı Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Zeynep dedi ki:

    Çok teşekkür ederim. Kedilerin faydaları ödevime çok yardımcı oldu.

Yorum Yaz