Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Ağaçlar ile İlgili Hikayeler

Aşağıda ağaçlar ile ilgili hikayeler kısaca olarak ele alacağız.

Bahçeli bir evimiz vardı. Hem de şehrin tam ortasındaydı. Etrafı ağaçlarla çevriliydi. Anadolu’nun en güzel yerlerinden birinde oturuyorduk. Çok mutluyduk. Ailecek her yaz oraya gider ve vakit geçirirdik. Bir gün babam bir teklifle geldi. O güzelim bahçeli ve etrafı ağaçlarla dolu olan evimizi müteahhide vermek istediğini söyledi.

Hepimiz buna karşı çıktık ama babam kararlıydı. Çok para almak ve fazladan daire sahibi olmak istiyordu. Sonuçta evin yerinde başka bir ev olacak çevresi duracak diyordu. İlk bakışta kulağa da hoş gelen bir teklifti. Fakat kazın ayağı öyle değildi. Bir hafriyat alanı var ki neredeyse bütün ormanı yok edecekti. Tabi babam bunu daha sonra anlayacaktı.

Ne kadar karşı çıkarsak çıkalım fikri sabitinden geri dönmedi. Evimizi yıktılar. Etrafını kazdılar. Devasa bir hafriyat açtılar. Babam da şaştı kaldı. Ev gitti diyordu. Baba dedim ne evi, ağaçlar, börtü böcek, diğer hayvanlar ve bitkiler hepsi gitti. O güzelim serviler, çamlar, menekşeler, akasya ağaları ve bütün çocukluğun açılan hafriyat çukurunun içine yuvarlandı.

Hepimiz çok üzüldük ama iş işten geçti. Beton bizi yeyip bitiriyor ve bir işgalci gibi etrafımızı sararken bizden bir parça olan ağaçları da katlediyordu. Ne yazık ki çaresiz kalıyorduk, babalara karşı…

Ağaçlar ile İlgili Hikayeler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. serkan dedi ki:

    çok güzel, beğendim ağaç hikayesi süper.

Yorum Yaz