Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Mayıs 2022

Kış Mevsimi ile İlgili Hikaye

Aşağıda kış mevsimi ile ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Karın yağdığını görünce içimde karın sağladığı bir sessizlikte sevinç çığlıkları başlardı. Hemen cam kenarına oturur ve perdeyi sonuna kadar açar eğer kar gündüz başladıysa akşama kadar, akşam başladıysa sabaha kadar onu izlerdim. Aydınlık, beyaz, sessiz sakin, yavaş ve narin olması karı çok sevmeme neden oluyordu.

Kışı en çok bu nedenle seviyordum. Kış geldiğin de kar da yağardı. Fakat şimdi kış geldiğinde kar da yağacak mı acaba diye şüpheyle bakıyoruz. Kış ve kar birbirinden ayrı kavramlar gibi durmaya başladı. Yağmur azaldı, kar tükendi. Çevremiz kirlendi, insanlığın hayat sevinci kursağında kaldı..

Bir kar yağardı ki ince ince, dağlardan ovalara her yer bembeyaz olur, bütün mikroplar kırılır, bazı hayvanlar üzülür ama hemen herkes çok sevinirdi. Kar demek sanki bereket demekti. Bir yanıyla da öyleydi. Çevreyi temizliyor, derdi babam. Haklıydı. Kar demek temiz olmak demekti. Berrak olmak, lekesiz olmak, örtmek ve kusur görmemek demekti.

Kış mevsimi soğuk olur ama güzel geçerdi. Her mevsimin ayrı bir güzelliği olur. Kış mevsiminin yeri çok ayrıydı. Nedense kışın mutlu olan insanlar pek azdır. Ama vardır. Özellikle karın yağması herkesi mutlu eder. Mutluluk insanın istediğinin olmasıdır belki de. Bu nedenle kış ve kar beklenilen şeylerdir.

Kış Mevsimi ile İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mine dedi ki:

  Çok teşekkür ederim işim fazlasıyla gördü ödevim bitti sayenizde.

 2. İremsu dedi ki:

  Ben hiç begenmedim.😣😣

  1. lina dedi ki:

   masal var mı

 3. erva dedi ki:

  ben de çok beğendim

 4. Anonim dedi ki:

  Evet güzel olmuş ……manyaklar

 5. sema dedi ki:

  bunları yazana teşekkürler, kış hikayesi kısa yazılmış ben açık sözlü olmak gerekirse beğendim, böyle siteler daha çok olsa keşke :)

 6. melis dedi ki:

  daha kısası yok mu?

 7. Anonim dedi ki:

  Valaha çoook güzel ben çooooook beğendim.

Yorum Yaz