Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Mayıs 2022

Empati ile İlgili Kısa Bir Hikaye

Aşağıda empati ile ilgili kısa bir hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Kardeşimle yine kavga etmiştik. Onu bir güzel dövmüştüm. Çünkü okul eşyalarımı kullanıp yerine de koymayarak onlara zarar vermişti. Ben de bu konuda çok hassastım. Oysa ki aynıları onda da vardı. Nedense benden alıp kullanmaya bayılırdı. Sabrım tükendi ve maalesef onu dövdüm.

Kardeşim odasına ben de odama çekildik. Akşama babam geldiğinde olayın vahametini annem babama bir güzel anlattı. Ben güzelce dövdüm, kardeşim güzelce ağladı, annem güzelce anlattı. Babam kapımı çaldı. Karşıma oturdu. Tabi ki toparlandım. Suçumu biliyordum. Oğlum neden böyle yapıyorsunuz, kocaman adamsın küçücük kardeşinle neden geçinemiyorsun dedi.

Sustum bir an yutkundum bu hatayı yapmamam gerektiğini biliyordum ama sinirlerime hakim olamamıştım. Kardeşimi de annem yanımıza getirdi. Hep birlikte oturup konuştuk. Birbirimizi anlamamız için birbirimizi düşünerek ve kendimizi birbirimizin yerine koyarak hareket etmemiz gerektiği kararını aldık.

Sonuçta kardeşimdi yani benden küçüktü. Arada sırada böyle şeyler yapabilir benim himayeci tavrımdan istifade ederek eşyalarımı alabilirdi. Fakat onun da benim hassasiyetimi düşünmesi gerekir. Neyse ki bundan sonra biraz ben görmezden geldim biraz da o kendi eşyalarının sorumluluğunun farkına vardı. Böylece olay da tatlıya bağlandı. Her şey eskisi gibi odlu. Yine mutlu mesut kahvaltılar yapıp şakalar yapmaya da başladık.

Empati ile İlgili Kısa Bir Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz