Activities İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Activities İle İlgili Cümleler İngilizce Cümle İçinde Kullanımı

Activities İle İlgili Cümleler

Activities, Türkçe’de “etkinlikler” anlamına gelir. Bir kişinin yaptığı eylemleri, faaliyetleri veya işleri ifade eder.

 1. I enjoy outdoor activities such as hiking and camping. (Açık havada yürüyüş ve kamp gibi etkinliklerden keyif alırım.)
 2. She always has a busy schedule with various activities. (O, her zaman farklı etkinliklerle dolu bir programı var.)
 3. Swimming is a great activity for staying in shape. (Yüzme, formda kalmak için harika bir etkinliktir.)
 4. The school organized several activities for students during the break. (Okul, ara tatilde öğrenciler için birkaç etkinlik düzenledi.)
 5. He loves to participate in cultural activities such as theater and music festivals. (O, tiyatro ve müzik festivalleri gibi kültürel etkinliklere katılmaktan hoşlanır.)
 6. Playing board games is a fun activity to do with friends. (Arkadaşlarla yapılacak eğlenceli bir etkinlik olarak masa oyunları oynamak.)
 7. I’m planning on trying some new activities this summer. (Bu yaz, bazı yeni etkinlikleri denemeyi planlıyorum.)
 8. Watching movies is a relaxing activity for me. (Benim için film izlemek rahatlatıcı bir etkinliktir.)
 9. The company organized a team-building activity for the employees. (Şirket, çalışanlar için bir takım oluşturma etkinliği düzenledi.)
 10. Reading is a solitary activity that many people enjoy. (Okumak, birçok insanın keyif aldığı yalnız bir etkinliktir.)
 11. They organized a charity activity to help the local community. (Yerel topluluğa yardım etmek için bir yardım etkinliği düzenlediler.)
 12. Biking is a popular activity in this city because of its many bike lanes. (Bu şehirde bisiklet, çok sayıda bisiklet yolu olması nedeniyle popüler bir etkinliktir.)
 13. Yoga is a relaxing activity that helps reduce stress. (Stresi azaltmaya yardımcı olan rahatlatıcı bir etkinlik olan yoga.)
 14. The children enjoyed the activity of making their own pizzas. (Çocuklar, kendi pizzalarını yapma etkinliğinden keyif aldılar.)
 15. Running is a great activity to improve cardiovascular health. (Kardiyovasküler sağlığı geliştirmek için harika bir etkinlik olan koşu.)
 16. She organized a surprise activity for her friend’s birthday. (Arkadaşının doğum günü için sürpriz bir etkinlik düzenledi.)
 17. Painting is a creative activity that allows for self-expression. (Kendini ifade etmeyi sağlayan yaratıcı bir etkinlik olan resim yapmak.)
 18. The museum offers various educational activities for children. (Müze, çocuklar için çeşitli eğitici etkinlikler sunar.)
 19. Cooking is a useful activity that everyone should know how to do. (Herkese

yapması gereken faydalı bir etkinlik olan yemek pişirmek.)
20. The company organized a fun team-building activity that involved a scavenger hunt. (Şirket, bir av etkinliğini içeren eğlenceli bir takım oluşturma etkinliği düzenledi.)

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.