15 Temmuz Şehitleri İle İlgili Kompozisyon Kısa

Bu yazımızda 15 Temmuz şehitleri ile ilgili kompozisyon kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

15 Temmuz, Türkiye Devleti için bir istiklal mücadelesinin son aşamasını oluşturmaktadır. 15 Temmuz, vatan evlatlarının kahramanlaştığı bir tarih olarak Türkiye Tarihi adına destanların yazıldığı bir gündür. Yediden yetmişe herkesin sokaklarda ve çıplak elle kuvayı milliye oluşturduğu ve hücre hücre direndiği bir gündür.

15 Temmuz, unutulmaz ki hatırlansın. Her gece gözünü 15 Temmuz’a açan gözler, şöyle bir geceyi seyreder, dua eder ve dinlenmeye çekilir. Tetikte olmak, teyakkuz halinde olmak neymiş, nasıl yapılırmış, kim vatanına nasıl sahip çıkması gerekiyormuş, herkes ve bütün dünya dersini almıştır.

15 Temmuz, üniversitelerde okutulması gereken bir destanın tarihidir. 250 şehidin hiç düşünmeden silahların önüne durduğu insanlık için kara ama gelecek için aydınlık o günde, şehit olmak için yarışan 2500 kişi de yaralı olarak gazi olmanın şerefini yaşadılar.

İnsanların şehit olmak için sokağa çıktı o günde, şehit olanlara ne mutlu ki amaçlarına ulaştılar. Şehitlikten öte bir gayeyi binlerce yıldır hesap defterlerinde tutmayan bir millet, hesap kitap yapmadan, şehit olmak için yarıştıkça bu vatan bölünmeyecektir.

Ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışının hiçbir zaman mağlup olmayacağını anlayamayan şer odakları yine gelse, yine şehit olmak için gözü korkmamış, sinmemiş bir halkla karşılaşacaktır. Biz böyle bir milletiz. Can veririz, can alamaya da istekli değiliz. Canımızı yakanın canını yakarız.

Bu ülkenin her bir karış toprağında şehit kanı vardır. Şehit kanının düştüğü her toprak bizim şahsi meselemizin ana gayesidir. Çiğnetmeyiz, böldürtmeyiz.

15 Temmuz Şehitleri İle İlgili Kompozisyon Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

9 yorum

  1. Çok güzel olmuş Teşekkürler. 15 temmuz ile ilgili kompozisyon kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

  2. Bizim için hazırladığınız 15 temmuz şehitleri ile ilgili yazı sayesinde çok güzel bir kompozisyon yazdım ve öğretmenim bana 100 puan sözlü notu verdi.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.