Zeynep Ton Hayatı Kısaca

Aşağıda Zeynep Ton hayatı kısaca olarak ele alacağız.

Zeynep Ton 1974 yılında dünyaya gelmiştir. Başarılı bir eğitim ve öğretim hayatı geçirmiştir. Eğitimi Amerika Birleşik Devletleri’nin Pensilvanya eyaletinde State Üniversitesi’nin Endüstri Bölümü’nü birincilikle bitirmiştir. Ardından Harvard Üniversitesi’de doktorasını tamamlamıştır. 1997 yılları ile 2002 yıllarında araştırmalar yapmıştır. Daha sonra akademik kadroda görev alma fırsatı bulmuştur.

7 yıl ders verdikten sonra Harvard Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’nden, MIT Üniversitesi’nin İşletme Bölümü’ne geçiş yapmıştır. Amerika’da önemli bir kariyer yapmıştır. 40 yaş altı en önemli 40 akademisyen arasına girerek kendi alanında öğretmenlik mesleğinde genç yaşında kendini ispat etmiştir.

Endüstri alanında çalışma ekonomisi dallarında önemli çalışmalar yaptığı telif ettiği eserlerden de anlaşılmaktadır. İşçilerine yatırım yapan patronların masrafları azaltıp karları arttırmasındaki sırrı anlatan eseri ülkede büyük yankılar uyandırmıştır. Zeynep Ton çok başarılı bir akademisyen olarak kendi alanında tarihe geçen isimlerden biri olmuştur. Türkiye’nin gururu olarak ülkesine de hizmet etmektedir.

Aslen Karslı olduğunu bildiğimiz Zeynep Ton günümüzde Amerika’nın kuzeydoğunda bulunan Cambrige isimli bir beldede hayatını sürdürmektedir. İşletme alanında devrim niteliğindeki görüşleri, akademisyenlik hayatındaki başarısı adından sıkça söz edilmesine neden olmaktadır. Zeynep Ton, endüstri alanında çlaışmalarına devam etmekte ve işletme alanında önemli araştırmalar ortaya koymaktadır.

Zeynep Ton evli dört çocuk sahibi olarak hayatını sürdürürken aynı zamanda iş hayatında başarı elde etmesi de onun hayata olan bakışı özetler niteliktedir.

Zeynep Ton Hayatı Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

18 yorum

  1. ödevimi bitirdim zeynep ton kimdir kısa olması çok hoşuma gitti, sınıfta hep derse katılıyorum bu ödevler sayesinde teşekkürler hazırlayanın eline sağlık.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.