Mehmet Öz Hayatı Kısaca
Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Ağustos 2018

Mehmet Öz Hayatı Kısaca

Aşağıda Mehmet Öz hayatı kısaca olarak ele alacağız.

Mehmet Öz, 11 Haziran 1960 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Cleveland eyaletinin Ohio şehrinde dünyaya gelmiştir. Türk asıllı olan Mehmet Öz, Konyalı bir ailenin çocuğudur. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamaktadır. Dünya çapında bir doktor olarak tanınmaktadır.

Annesinin adı Suna’dır. Babasının adı Mustafa’dır. Babası bir cerrahtır. İki kız kardeşi bulunmaktadır. Amerika’da yaşamasına rağmen sık sık Türkiye’ye seyahat etmiştir. Bu seyahatlerden çok etkilendiği bilinmektedir. Eğitimine Amerika’da devam eden Mehmet Öz, babasının işini ve hastalarla olan ilişkisini gözlemleyince küçük yaşlarda doktor olmaya karar vermiştir.

1982 yılında Harvard Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Yüksek öğrenimine de burada devam etmiştir. Eğitimini tamamladıktan sonra meslek hayatına giriş yapmıştır. Başarılı bir doktorluk kariyeri bulunmaktadır. Televizyon programcılığı ve yazarlık da yapmaktadır. Mehmet Öz, dünya çapında bir doktor olarak kanser araştırmaları yapmasıyla tanınmaktadır.

Evli ve dört çocuk babasıdır. Kayın pederi de kendi gibi doktordur. Amerika’da ilk kalp naklini yapan doktor ekibinin arasında bulunmuştur. Mehmet Öz, Amerika’da televizyon programcılığı da yapmıştır. Amerika’da ünlü ve başarılı bir doktor olarak bilinmektedir. Dünyaca ünlü biri olmasında işinde başarılı olması gelmektedir. Başarılı bir doktor olduğu ve kanser alanında çalışmalar yaptığı için insanlara ilham veren televizyon programlarında da sağlık alanındaki bilgilerini insanlarla paylaşmıştır. Mehmet Öz, hala Türkiye’ye gelip gitmeye devam etmektedir.

Mehmet Öz Hayatı Kısaca Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. emrah dedi ki:

    Mehmet Öz; çok ünlü bir kalp doktorudur. Yurt dışında kalp sağlığı için büyük çalışmalara imza atmıştır. Son zamanlarda kanser hastalığı üzerinde çalışmalar yapmış ve başarılarıyla adını dünyaya duyurmuştur.

Yorum Yaz