12:39 am - Pazar Şubat 19, 2017

Sivil Savunma İle İlgili Yazı

Cumartesi, 15 Şubat 2014, 14:52 | Genel | 13 Yorum

Sivil savunma ile ilgili yazı şiir hakkında bilgi kısaca, Sivil savunma ile ilgili yazı

Bazı felaketlere ve afetlere karşı olay başa gelmeden ve yıkıcı etkileri görülmeden önlem almak en doğru şeydir. Bu görüşe Atatürk de katılmıştır. Olaylar meydana geldikten sonra müdahale etmenin çok yararı olmayacaktır. Sivil savunmaların önemi de burada ortaya çıkar.

Peki sivil savunma nedir? Sivil savunma savaş, afet gibi olağanüstü durumlarda halkın canını ve malını korumaya çalışan çalışmalarda bulunan kişiler ve yaptıkları faaliyetlere denir.

Sivil Savunma Günü adı altında sivil savunmanın önemi belirtilir ve sivil savunma konusunda tatbikatlarla bazı önlemler alınmaya çalışılır. gün boyunca sivil savunmanın halkın can sağlığı açısından ne kadar büyük etkilere yol açtığı ve böyle olaylarda toplumu ne kadar koruduğu ile ilgili halk bilinçlendirilmeye çalışılır. Okullarda da programlar yapılarak özellikle çocukların sivil savunma eğitimi alması için çalışmalar yapılır. Bir afet anında toplum arasında ne gibi işaretlerle haberleşmenin sağlanabileceğine kadar her yöntem insanlara anlatılır.

Sivil Savunma Günü’nde daha önemli olan küçük beyinlere aşılanan sivil savunma bilincidir. Küçük yaşta verilen eğitimler daha güzel sonuçlar elde edilmesine ve ilerde daha bilinçli bireyler yetişmesine katkıda bulunur. Bu nedenle okullarda eğitim gören çocuklara bir afet veya felaket anında nasıl davranılacağı ve ilk olarak yapılması gerekenler anlatılarak sivil savunma ile ilgili etkinlikler yapılır. Bu etkinliklerin bazıları çocukların felaket anında nasıl davranacağını uygulamalı olarak öğrenmesi için yapılan tatbikatlardır.

Sivil Savunma İle İlgili Yazı Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

 2017 YGS Soruları ve Yorumlar İçin Tıkla

13 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Sivil Savunma İle İlgili Yazı"

 1. Asya dedi ki:

  Ödevime yardımcı oldunuz için teşekürler ve herkes çok sevdi cok iyi

 2. emre dedi ki:

  ödevimi yapabildim teşekürler

 3. Fatmanur dedi ki:

  Farklı bir şeyler olsa daha iyi olur sanki

 4. baran dedi ki:

  çok uzun neden

 5. senur dedi ki:

  bence çok iyi herkese öneririm :) :)

 6. yhj dedi ki:

  çok güzel

 7. şeyma dedi ki:

  Cok iyi tam bana göre

 8. amına dedi ki:

  çok kötü

 9. emine dedi ki:

  çok iyi bir şey iyiki internet diye bir şey var

 10. ertyum dedi ki:

  çok güzel teşekkürler

Yorum Yazın