Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Ocak 2021

Daima Doğru Söyleyin Ki Söylediklerinizi Hatırlamak Zorunda Kalmayın Kompozisyon

Daima doğru söyleyin ki söylediklerinizi hatırlamak zorunda kalmayın kısaca, Daima doğru söyleyin ki söylediklerinizi hatırlamak zorunda kalmayın kompozisyon

Daima doğru söyleyin ki söylediklerinizi hatırlamak zorunda kalmayın sözü ile ilgili bir kompozisyon hazırladık.

İnsanların pek çoğu hayatında dönem dönem yalan söylemiştir. Bu yalanlar isteyerek ya da istemeyerek de söylense bazı durumlarda söylenen yalanlar ile ilgili pot kırılabilir ve sonuç olarak yalan söyleyen insan zor durumda kalır.

Doğru söylemek bazen daha kötü sonuçlar doğuracakmış gibi gözükse de uzun süreli sonuçları yalan söylemekten daha karlı olacaktır. Yani doğruyu söylemek her zaman için yapılabilecek en güzel harekettir. Bir kere yalan söylendi mi, o yalanı desteklemek için daha çok yalan söylenir. Bu da bir yerde açık verene kadar daha fazla yalan söylenerek devam edecektir. Örneğin bir çocuk annesinden Ayşelere gitmek için izin alsa ve dışarda başka arkadaşlarıyla oyun oynasa eve döndüğünde annesi neler yaptınız diye sorar. Çocuk ders çalıştıklarını söyler ve 2. bir yalan söylemiş olur. Akşam eve babası geldiğinde de çocuğuna nereye gittiğini sorar ve çocuk Ayşelere gittiğini söylerse babası da annesi gibi ne yaptıklarını soracaktır. Çocuk annesine söylediği yalanı hatırlayamazsa başka bir yalan söyler ve bu şekilde gittikçe daha büyük bir yalanlar zincirinin içinde kendini bulur.

Her zaman dürüst davranan insan hiçbir zaman bu şekilde ne zor durumda kalır ne de insanları kandırmış olur. İnsan yalana alışmamalıdır ve her zaman dürüst olmayı tercih etmelidir.

Daima Doğru Söyleyin Ki Söylediklerinizi Hatırlamak Zorunda Kalmayın Kompozisyon Hakkında görüşlerinizi Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz