Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Ağustos 2022

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Kompozisyon

Üzüm üzüme baka baka kararır kompozisyon atasözünün açıklaması hakkında bilgi kısaca özet

Üzüm üzüme baka baka kararır atasözümüzde anlatılmak istenenlerle ilgili bir kompozisyon hazırladık. İnsanlar var olduğu süre boyunca birbiriyle iletişim halindedir ve düşüncelerini başkalarına anlatma, başkalarıyla paylaşma eğilimindedir.

İnsanlar zamanla arkadaşlarından duyduğu görüşleri ve gördüğü davranışları eleştirerek ya da beğenerek kendi üzerinde bir etki oluşturmuş olur. Sonuç olarak insanlar çevresindeki kişilerin paylaştığı görüşlerden bir şekilde etkilenir ve bu her zaman iyi sonuçlar doğurmayabilir. Çok eski zamanlardan beri paylaşım halinde bulunan kişiler birbirlerinden daha çok etkileneceklerdir.

İnsanlar toplumla birlikte var olabildiği ve toplumun bir parçası olduğu için bu etkileşimlerin önüne geçmek mümkün değildir. Ancak insanlar yine de başkalarından aldıkları davranışları ve görüşleri süzgecinden geçirerek doğru etkileşimler kurmayı bilmelidir. Olumsuz özelliklerden etkilenmek insanlar için problem oluşturabilir.

İnsanların birbirinden etkilenmemesi toplum içinde yaşadığı sürece, yani normal şartlarda mümkün değildir. İnsanın en saf hali olan çocuklara baktığımızda da bunu rahatlıkla gözlemleyebiliriz. Çocuklar büyüklerini örnek alarak ve taklit ederek büyürler. Anne baba kötü alışkanlıklara sahipse çocuklar da onları örnek alabilir ya da olumlu bir davranışa sahip olan, örneğin çok kültürlü bir annesi olan çocuk annesi gibi bilgili olmaya özenebilir.

Buradan da çıkarılabileceği gibi küçükler büyüklerini örnek alarak yetişirler ve büyüklerinin kopyası haline gelirler. Çocuklar olumlu ya da olumsuz davranış olarak denetim mekanizmasına sahip olmadığı için büyükler olumsuz örnek teşkil etmemelidirler.

Üzüm Üzüme Baka Baka Kararır Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781