Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Ocak 2018

Pilot Olmak İçin Hangi Okullara Gidilmelidir?

Bu yazımızda pilot olmak için hangi okullara gidilmelidir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günümüzde revaçta olan birçok meslek bulunmaktadır. Bu meslekler, ekonomik anlamda insanları tatmin eden ve prestijli mesleklerdir. Bunlardan biri de pilotluktur. Pilot olmak için birçok teste tabi tutularak imtihanlardan geçersiniz.

Pilotlar, günlük uçuş limitleri belli olan, sağlıklarına dikkat etmeleri gereken, uyuma, yeme, içme faaliyetlerinin çok düzenli olduğu ve hayat rutini, aile mutluluğu, akraba ilişkileri düzenli olan kişilerin yapabileceği bir meslektir.

Pilot olmak için lisans eğitiminden sonra Türk Hava Kurumu Üniversitesi bünyesinde ya da özel kurslarla pilotluk eğitimi alarak ve gerekli testleri geçerek meslek sahibi olabilirsiniz. Pilot olmak için uçuş eğitimlerini tamamlamak, belli bir saat uçmak, gerekli testlerden başarıyla geçmek yeterlidir.

Pilotlar için uçuş testleri, sağlık testleri, dil testler yapılmaktadır. 2 yıllık özel eğitimin ardından kazanılan başarı derecesiyle birlikte pilot olmak mümkündür. Pilot olmak için, özelden gelen kişilerin belli bir saat uçuş tecrübesine sahip olmaları gerekir.

Pilotluk zor bir meslektir. Aşırı düzenlilik gerektiren bir meslek olarak beraberinde riskler taşır. Bu riskleri iyi hesap edip, üstesinden gelmek gerekir. Bu nedenle bu yeterliliğe sahip kişilerin pilot olması gerekir.

Pilotluk hata kabul etmeyen, karar verme yetisinin üst düzeyde olması gerektiren bir meslektir. Çünkü geri dönüşü olmayan bir şekilde insanların hayatları söz konusu olmaktadır.

Pilot Olmak İçin Hangi Okullara Gidilmelidir Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Firuze dedi ki:

    Erkek kardeşim küçüklüğünden beri pilot olmak istiyordu. Ama hangi okulları okuyarak bu hayalini gerçekleştirebileceğini bilmiyordu. Beraber araştırdık ve yazınız sayesinde Bütün bilmemiz gerekenleri öğrenmiş olduk teşekkürler.

    1. Mirau dedi ki:

      Allah aşkına ne öğrendin biz başka bişey sorduk bu ne anlattı ve okullarla ilgili sadece testlerden bahsetti bana yararlı olmadı

Yorum Yaz

günaydın mesajları e-okul cuma mesajları doğum günü mesajları