Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

Kamuoyunun Yerel Yönetimler Üzerindeki Etkisi Gazete Haberi

Bu yazımızda kamuoyunun yerel yönetimler üzerindeki etkisi gazete haberi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kamuoyu, halkın ortak bir tavır takınmasıdır. Bir durum karşısında insanların ortak karar alarak ortak hareket etmesi ve düşüncelerini bildirmesi kamuoyunun oluştuğunu gösterir. Kamuoyu oluşmasında sivil toplum örgütleri önemli bir rol oynar.

Bir olay, durum karşısında sivil toplum örgütleri insanları haberdar ederek kamuoyu oluşmasında etkili bir aracılık yapar. Kamuoyunun oluşmasında sivil kanatta bir baskı aracı olarak da kullanılır. Bu demokratik bir haktır.

Kamuoyunun en çok yerel yönetim birimleri üzerinde etki oluşturduğu bilinir. Çünkü hizmet alanlarının oluşmasında ve vatandaşa doğrudan ulaşmada yerel yönetim birimleri görev üstlenir.

Kamuoyunun yerel yönetimler üzerindeki etkisine dair gazete haberi şu şekildedir:

*İstanbul’un Bağcılar İlçesi’nde dün akşam saatlerinde yapılan bir sokak düğününde mahalle halkının rahatsız olarak gerekli işlemlerin yapılması için zabıtayı yoğun telefon trafiğine maruz bırakması sonucunda, yapılan sokak düğünü sona ererek, düğün sahipleri hakkında yasal işlem başlatıldı. Halkın ortak tavrı, sokak düğünlerindeki magandalığın önüne geçilmesinde sağduyuyu oluşturdu.

*İstanbul, Beyoğlu’nda her yıl düzenlenen sahaf festivallerinin halkın yoğun ilgisi nedeniyle yılda iki sefer yapılmasına karar verilerek, belediye ve zabıta müdürlüklerinden gerekli iznin alınmasında vatandaşın yoğun isteği ön plana çıktı.

*İstanbul, Üsküdar’da yapılan iftar organizasyonlarında, halkın yoğun isteği üzerine sadece muhtaçların yararlanması için bu yıl yeni ve büyük bir organizasyon gerçekleştirildi.

Kamuoyunun Yerel Yönetimler Üzerindeki Etkisi Gazete Haberi Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Doğay dedi ki:

    Halkın yerel yönetimler üzerindeki etkisini gazete haberi olarak bu yazınızda mükemmel bir şekilde anlatmışsınız. Şahsen benim çok işime yaradı. Bir çok insanın da işine yarayabileceğini düşünüyorum.

Yorum Yaz