Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Şubat 2018

Hasta Hakları ile İlgili Şikayetler Nasıl Yapılır ve Başvuru Birimleri Nerelerdir?

Bu yazımızda hasta hakları ile ilgili şikayetler nasıl yapılır ve başvuru birimleri nerelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günümüzde özel hastaneler ve devlet hastaneler geniş bir yaygınlık göstermektedir. Hemen her semtte iki hastane özel ve devlet hastanesi olarak da daha fazla hastane bulunmaktadır. Hastaların hastaneyi ziyaretlerinde de sorunlar çözüldüğü gibi yeni sorunlar da oluşmaktadır. Nitekim insanın olduğu her yerde mutlaka sorun yaşanmaktadır.

Hastanelerdeki bütün sorunlarla ilgili özel hastanelerde müşteri hizmetleri servisleri bulunmaktadır. Buralara yazılı olarak, konuşarak, mesaj göndererek, arayarak, mail atarak şikayetler gündeme getirilebilir. Devlet hastaneleri için bütün şikayetler telefonla, mektupla, maille, yüz yüze gündeme getirebilir.

Kesin çözümler için devlet hastaneleri adına 0312 585 10 00 numaralı telefon birim olarak hizmet vermektedir. Devlet hastanesi sorunları buraya bildirilebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Nurettin ekinci dedi ki:

  Ankara 78 ağız ve dis sagli hastanesinde muane olmak icin sabah 09 00 dan 11.11 saatleri arasina kadar nekliyorum ilgilenme yok doktor cansu percin bizimle ilgilenmeyip sıramızı her seferunde kaynayarak baska hastalara bakmakta bir hastaya yaklasik 1.30 saat dir bakiyor burda hasta memnuniyeti denen bisey yok hastaneler siki denetilmiyor bakanliktan ricam habersuz mufetdis2gondermeniz

 2. Sena dedi ki:

  Teşekkürler faydalı bir makale olmuş..

  1. mühittin göç dedi ki:

   izmir araştirma hastanesi gida zehilemesile 184 akp mehmet şimşeke hastamizi yatak yok diyerek 10.dakikalik a bulanse iki saate geldiye şikayetten dolayi kangıren olacak GIDAZEHİLLENMESİ teşi konulan Pamsuman yapılmadan tüm kürümlara haber verdiyimiz halde ilgilene olmadiği gibiye Bizdede pırım alınmakta ÇİĞLİ ARAŞTİRMA HAST İNSANLARA DR.lar çok kötü müamele edilmekte Amanyada Yaşiyan Akrubamız izmir gümüşpalada 24.saa hemşire gözettim altında hasta 6007 skno 10 D3 yatmakta olupe mehmet şimşek ikif akp girişiyele ABULAN gelmeyip hastane aklımıze alay edep Pansuman yapmadan yolladilar

Yorum Yaz