Hamileliğin İzlenmesinde Kullanılan Yöntemler Nelerdir? Açıklayınız

Bu yazımızda hamileliğin izlenmesinde kullanılan yöntemler nelerdir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hamilelik döneminde bebekle olan iletişimin sağlanması teknik olarak mümkündür. Bunun mümkün kılınması bazı cihazlarla sağlanmaktadır. Bu cihazlarda ülkemizde 20. yüzyılda kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca yirminci asrın başlarında bulunmuştur. Geliştirilerek günümüzde daha modern cihazlar oluşturulmuştur.

Ultrason bu cihazlardan biridir. Ses dalgalarının görüntüye dönüşmesi esasına dayanarak çalışmaktadır Kalp atışı, cenin görüntüsü ultrason sayesinde gerçekleşmektedir. Anne karnındaki gelişimin her evresi ultrason sayesinde gözlemlenebilir. Özellikle sekizinci haftadan sonra daha net görüntüler elde edilmektedir. Hamileliğin bilinmesi ve izlenmesi bu cihazlar sayesinde gerçekleşmektedir. Ultrason cihazı yirminci asrın sonundan ve yirmi birinci asrın sonuna kadar hızla gelişmiştir.

2 yorum

  1. Hamileliğin izlenmesinde kullanılan yöntemler ülkemizde ultrason gibi cihazların kullanılmasıdır. Bu yöntem ile hamilelik süreci çok yakından izlenilir sağlıklı bir hamilelik geçirilmesini sağlar. İyi ki var bu cihazlar..

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.