Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Gebelik Döneminde Folik Asit Yetersizliğinin Embriyo Gelişimine Etkileri Nelerdir? Açıklayınız.

Bu yazımızda gebelik döneminde folik asit yetersizliğinin embriyo gelişimine etkileri nelerdir açıklayınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

gebelik döneminde beslenme oldukça önemlidir. Özellikle vitamin eksikliğinin yaşanması gebeliği olumsuz etkiler. Bu nedenle vitamin temininin sağlanması beslenmenin dengeli ve düzenli bir şekilde gerçekleşmesi gerekir. Vitaminler olarak en çok B vitamini ihtiyacı söz konusudur. B vitami eksikliğinde bazı sağlık sorunları da meydana gelebilir.

Folik asit de bir vitamindir. Yetersizliği durumunda embriyonik gelişme durabilir, düşükler gerçekleşebilir. Ölü doğumlar meydana gelebilir. Bebekler hastalıklı olarak doğabilir. Anemi, hafıza kaybı gibi sorunlar ilerde yaşanabilir. Unutkanlık, kilo kaybı, kansızlık gibi sorunlar da folik asit yetersizliğin neden olduğu ve ileriki safhalarda meydana gelen sağlık sorunları arasındadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sevda dedi ki:

    Ablam hamile. Hamileliğini öğrenir öğrenmez doktor folik asit kullanmasını önerdi. Çünkü folik asit anne adayının sağlıklı bir gebelik geçirebilmesi ve bebeğin gelişiminde oluşabilecek sorunların önlenmesi faydalıdır.

Yorum Yaz