9:46 pm - Perşembe Mart 23, 2017

Dost İle Ye İç Alışveriş Etme Kompozisyon

Pazar, 2 Ekim 2016, 12:07 | Eğitim Dünyası | 10 Yorum

 

Dilimizde pek çok atasözü bulunmaktadır. Bu atasözlerinden bir tanesi de dost ile ye, iç alışveriş etme atasözüdür. Dost ile ye iç alışveriş etme atasözünde anlatılmak istenen, insanların dostları ile maddi ilişkiler içerisine girerken dikkatli olmaları gerektiğidir. Çünkü içine para giren dostluklar bu maddi ilişkiden olumsuz etkilenebilmektedir.

Kişi iyi gününde de kötü gününde de dostları ile birliktedir. Bu dostluklar kolay gelişmediği gibi kolay da terk edilmemelidir. Ancak kişi dostları ticaret yaptığında ya da aralarında para söz konusu olduğunda bu dostluk kolayca yok olabilir. Nedense günümüzde insanlar maddiyata büyük önem vermektedir ve bu verilen önem bazen insanların manevi taraflarını da zarara uğratabilmektedir. Bu nedenle atalarımız tecrübelerine dayalı olarak dost ile alışveriş etme sözünü kullanmışlardır.

Dostluk çok güzel bir kavramdır, her insan dostları ile birlikte bu hayatın tadını çıkarır. Ancak dostluk ilişkilerine maddi durumların karıştırılmaması gerekmektedir çünkü bu maddiyata dostlukların bozulmasına sebep olabilir.

Dost İle Ye İç Alışveriş Etme Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

10 yorum yazılmış, sizde hemen aşağıdan yorum yazabilirsiniz "Dost İle Ye İç Alışveriş Etme Kompozisyon"

 1. Emrecan Aslan dedi ki:

  Arkadaşlar buypasa adında bir e-ticaret sitesi açılıyormuş bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa beni haberdar edebilir mi?

 2. Gizem dedi ki:

  Cok tesekkur ederim isime yaradı :) :d

 3. Gizem dedi ki:

  Çok güzel olmuş ellerinize sağlık teşekkür ederim :)

 4. ayça dedi ki:

  Ya aslında söylemek gerekirse bilgi çok sıradan her yerde böyle yazıyor ve pek de işime yaramadı. Hiç beğenmedim,ama üzerinde çalışılırsa düzeltilirse belki güzel olabilir. Açıkçası güzel olmamış. :( :(

 5. ece dedi ki:

  harika süper beğendim

 6. merhamet dedi ki:

  hiç işime yaramadı ama yinede teşekkürler

Yorum Yazın