Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Başı O Kadar Aşağı Eğilir Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Başı O Kadar Aşağı Eğilir Kompozisyon

Dilimizde farklı anlamlara sahip atasözleri bulunmaktadır, bunlardan bir tanesi olan ağaç ne kadar meyve verirse başı o kadar aşağı eğilir sözünün anlamıdır.

Dünyada pek çok insan yer almakta ve bu insanların tümü yaşamları boyunca birçok işte çalışmaktadır. Kişi bazen de herhangi bir iş dışında başarı gösterebilir. Yani insan yaşamında birçok kez başarı ile karşılaşabilmektedir.

Başarıdan başarıya koşan ve her yaptığı işte beğeni toplayan kişiler genellikle alçakgönüllü insanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü insan başarılı olabilmek için çok çalışır, çok okur ve iyi bir eğitim alır. Eğitimli ve okumuş insanlar ise gerçek anlamda ilim sahibi olduklarında en büyük erdemin alçakgönüllülük olduğunu anlar. Cahil olan ya da ilimi tam anlamıyla öğrenmeyenler ise burnu havada ve kendini beğenmiş insanlardır.

Nasıl bir ağaç meyve verdikçe değerlenirse insan da başarı sayesinde değerlenir. Bu atasözünde olduğu gibi değerli olan insan da meyve vermiş bir ağaç gibi başını öğe eğer. Bu nedenle başarılı ve bilgi sahibi olan insanın mütevazı olacağını unutmamak gerekir.

Ağaç Ne Kadar Meyve Verirse Başı O Kadar Aşağı Eğilir Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781