Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Şubat 2018

Devletlerin Vergilendirmeye İhtiyaç Duymalarının Nedenlerini Ve Verginin Hangi Yollarla Tahsil Edildiğini Yazınız.

Bu yazımızda devletlerin vergilendirmeye ihtiyaç duymalarının nedenlerini ve verginin hangi yollarla tahsil edildiğini yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Devletler, milletlerin verdiği vergilerler ekonomik bir güç elde etmektedir. Devletleri ayakta tutan en önemli güçlerden biri nüfus biri ekonomik güç ve ekonomik idare gücüdür. Devletlerin vergilendirmeye ihtiyaç duyması ekonomik gücü sağlaması içindir. Ekonomik güç, üretim ve tüketim ile dengelenmektedir.

Devlet vergiyi kendi oluşturduğu vergi sisteminden almaktadır. Vergi dairelerinin kurulması ve vatandaşın bu dairelerde vergi borçlarını ödemesi ya da interaktif olarak internet ortamında borç tahsilinin yapılması da vergi ödeme yöntemlerindendir. Ayrıca vergi mükellefi olan kurumlar da muhtasar ödemelerini belli periyotlarla gerçekleştirmektedirler. Muhtasar ödemeleri de vergi ödemeleridir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. müjde dedi ki:

    Devletler kamusal harcamalarını finanse edebilmek için vergilendirmeye ihtiyaç duyarlar. Vergi iltizam ve tımar sistemi gibi yollarda toplanırdı.

Yorum Yaz