Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Haziran 2021

Tarih Öncesi Döneme Ait Bu Yerleşim Bölgesinde Yapılan Arkeolojik Kazıların Amacı Nedir?

Bu yazımızda tarih öncesi döneme ait bu yerleşim bölgesinde yapılan arkeolojik kazıların amacı nedir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Arkeolojik kazılar geçmişe ışık tuttuğu gibi geleceğe de yön verirler. Arkeolojik kazılar sayesinde birçok gizli kalmış mesele açığa çıkmaktadır. Bazı yerleşim yerlerinde özel olarak arkeolojik çalışmalar yapılmaktadır. Bu yerler genelde uydular sayesinde tespit edilmektedir.

Tarih öncesi döneme ait yerleşim bölgelerinde arkeolojik çalışmalar yüksek oranda gerçekleştirilmektedir. Bu kazıların amacı tarihi eserlerin ortaya çıkarılması, tarihi araştırma ve çalışmaların gizli ve saklı kalan yerlerinin ortaya çıkması için yapılmaktadır. Arkeolojik çalışmaların petrol araştırmaları için de yapıldığı bilinmektedir. Özellikle tarih öncesi devirlerin yaşandığı yerlerde bu tür çalışmaların yapılması şüphe uyandırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. jale dedi ki:

    Arkeolojik kazılara gidenlere o kadar özenirim ki. Onların tarih öncesi döneme ait yerleşim yerlerini keşfetmeleri beni oldum olası çok etkilemiştir.

Yorum Yaz