Web sitemize hoşgeldiniz, 14 Haziran 2021

İlk Çağ’daki Orduların Aynı Teçhizatları Kullanmasına Rağmen Savaşlarda Orduları Birbirinden Farklı Kılan Özellikler Nelerdir?

Bu yazımızda ilk çağdaki orduların aynı teçhizatları kullanmasına rağmen savaşlarda orduları birbirinden farklı kılan özellikler nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İlk Çağ’daki orduların aynı teçhizatları kullanmaları oldukça normaldir. Çünkü toplumlar birbiriyle etkileşim içindedir. Ayrıca insanların ihtiyaçları da temel olarak aynıdır. Çağın gereklilikleri olarak günümüzde olduğu gibi toplumların bazı yönlerden hayat şartları aynı durumdaydı.

İnsanların aynı coğrafyalar üzerine yaşamaları da aynı teçhizatları kullanmalarına neden olmuştur. İlk çağdaki orduların teçhizatları aynı olduğu halde savaşlarda orduları birbirinden farklı kılan özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler savaş stratejileri ve kültürel farklılıklar olarak meydana gelmektedir. Ayrıca savaş zekası ayrı bir şeydir. Türk ordularının sadece ses çıkarsın diye oka delik açmaları bunu kanıtlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mehdi dedi ki:

    İlk çağdaki orduların aynı teçhizatları kullanmasına rağmen savaşlarda orduları birbirinden farklı kılan özellikler tabi ki o ordunun askerlerinin bireysel başarıları ve dirayetleridir.

Yorum Yaz